BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Sport

Lionel Messi 'braktis' futbollin: Po realizoj ëndrrën time, fëmijët mezi e presin

Lionel Messi 'braktis' futbollin: Po realizoj ëndrrën time,

Ylli i futbollit, Lionel Messi, do të luajë në serialin e tij të animuar televiziv, ka rënë dakord për një marrëveshje me Sony Music Entertainment. Projekti do të jetë pjesë e aventurës së Messi-t, pas futbollit pasi ai të tërhiqet nga sporti.

Messi ka zbuluar se mundësia për të qenë në një serial të animuar, është një nga “ëndrrat” e tij.

Aktualisht në zhvillim, seriali do ta portretizojë Messin si “një fëmijë që përballet me pengesa ndërsa udhëton gjatë një videolojë” dhe do të shfaqë muzikë origjinale nga artistë dhe kompozitorë të Sony Music.

Seria e re do të jetë në dispozicion në anglisht, spanjisht dhe gjuhë të tjera.

“Që në fëmijëri, gjithmonë i kam dashur serialet e animuar dhe fëmijët e mi janë fansa të mëdhenj të personazheve të animuar”, tha ylli argjentinas i futbollit në një deklaratë.

“Të jem në gjendje të marr pjesë në një projekt animacioni më bën të lumtur, sepse përmbush një nga ëndrrat e mia. Dëshiroj të falënderoj Sony Music që iu bashkua këtij projekti dhe shpresojmë që rezultati do t’i pëlqejë të gjithëve, veçanërisht vajzave dhe djemve të vegjël”, është shprehur Leo.