BREAKING NEWS

VIDEO/ Banorët në rrezik? Artan Hoxha plas deklatratën ‘bombë’: Kompania që ka dhënë ekskluzivitetin kërkoi mbylljen e ‘Big Brother VIP’

VIDEO/ Banorët në rrezik? Artan Hoxha plas deklatratën
x
BREAKING NEWS

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha dorëheqjen nga gara për kryetar Bashkie në Korçë, Gjata zbardh prapaskenat e forta

“Në mesnatë Alibeaj ndryshoi listat pa na pyetur”/ Dha
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113 mijë eurot nga biznesmeni

VIDEO/ Artan Hoxha publikon pamjet: Ja momenti kur ish-shefi i RENEAS merr 113
x
BREAKING NEWS

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha thirrje policisë: Shkoni te bandat, te ngjarjet e fundit kriminale në Tiranë makinat janë vjedhur në të njëjtin qytet

"Dal unë në përgjime që flas me..."/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top Channel kanë ndjerë rrezik, ata e dinë se nga vjen sulmi

Deklarata ‘bombë’ e Artan Hoxhës: Pronarët e Top
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia

Të shtëna me armë zjarri, reagon policia
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës në Sarandë

Çfarë po ndodh? Përçahen demokratët e Berishës
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e kandidatëve të PD-së: Bombën ia ka vënë Berisha

Zgjedhjet e 14 maji/ Ish deputeti reagon për tërheqjen e
x

Sport

Lionel Messi 'del në pension'! Lë sportin dhe ‘ndërron’ profesion: Po realizoj ëndrrën time, fëmijët mezi e presin

Lionel Messi 'del në pension'! Lë sportin dhe

'Pleshtin' argjentinas, Lionel Messi si duket tashmë nuk do ta shohim fushën e gjelbër pasi stafetën e debutimit do ta kalojë drejt kinemasë.

Lionel Messi do të luajë në serialin e tij të animuar televiziv. Ylli i PSG-së ka rënë dakord për një marrëveshje me Sony Music Entertainment, sipas revistës Deadline. Projekti do të jetë pjesë e aventurës së Messi-t pas futbollit pasi ai të tërhiqet nga sporti. Messi zbuloi se mundësia për të qenë në një serial të animuar është një nga “ëndrrat” e tij.

Aktualisht në zhvillim, seriali do ta portretizojë Messin si "një fëmijë që përballet me pengesa ndërsa udhëton gjatë një videolojë" dhe do të shfaqë muzikë origjinale nga artistë dhe kompozitorë të Sony Music. Seria e re do të jetë në dispozicion në anglisht, spanjisht dhe gjuhë të tjera.

"Që në fëmijëri, gjithmonë i kam dashur serialet e animuar dhe fëmijët e mi janë fansa të mëdhenj të personazheve të animuar”, tha ylli argjentinas i futbollit në një deklaratë.

“Të jem në gjendje të marr pjesë në një projekt animacioni më bën të lumtur, sepse përmbush një nga ëndrrat e mia. Dëshiroj të falënderoj Sony Music që iu bashkua këtij projekti dhe shpresojmë që rezultati do t'i pëlqejë të gjithëve, veçanërisht vajzave dhe djemve të vegjël", tha Leo.