BREAKING NEWS

Marrëveshja mes kryeministrit Rama dhe Di Maio-s/ 30 mjekë shqiptarë zbarkojnë në Itali sot pasdite, zbardhet vendimi: Paguhen nga buxheti i shtetit, ja sa do marrin në muaj (VENDIMI)

Marrëveshja mes kryeministrit Rama dhe Di Maio-s/ 30 mjekë
x

Sport

Lionel Messi nuk kursehet, dhuron shumën e majme për të luftuar koronavirusin

Lionel Messi nuk kursehet, dhuron shumën e majme për të luftuar

Lionel Messi, po ashtu si ish-trajneri i tij te Barcelona, Pep Guardiola, ka dhuruar një shumë prej 1 milion eurosh për të ndihmuar në luftën kundër pandemisë së Covid-19.

Sipas gazetës spanjolle “Mundo Deportivo”, gjysma e kësaj shume do të shkojë për një klinikë në Barcelonë, ndërsa pjesa tjetër për një qendër mjekësore në Argjentinë.

“Leo Messi ka bërë një donacion në klinikën tonë për të luftuar COVID-19. Faleminderit Leo, për përkushtimin dhe përkrahjen”, shkroi klinika në Barcelonë.

Më parë, shifra të njëjta janë dhuruar edhe nga Guardiola, Ronaldo dhe agjenti i tij.