Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lista/ Higuain mbetet jashtë përfaqësueses së Argjentinës

Postuar: 22/10/2017 - 07:55

Argjentina e ka lënë përsëri jashtë skuadrës sulmuesin e Juventusit, Gonzalo Higuain. “Albiçelestët” do të takohen me Rusinë në një miqësore më 10 nëntor, por 29 vjeçari nuk do të jetë pjesë skuadrës së Jorge Sampaolit. Megjithatë, Sampaoli nuk e ka përjashtuar mundësinë e përfshirjes së ‘El Pipitas’ në botërorin e vitit të ardhshëm që mbahet në Rusi. “Gonzalo është një lojtar që e njoh mirë, dhe nuk ka asgjë për të më vërtetuar mua.

Ne duhet të shikojmë të gjitha mundësitë, nëse ai do jetë pjesë e skuadrës për në Kupën e Botës apo jo”, ka thënë Sampaoli. Skuadra e Argjentinës për ndeshjen ndaj Rusisë: Romero, Guzman, Markezin; Fazio, Mercado, Otamendi, Pezzella; Salvio, Biglia, Banega, Acuna, Paredes, Emiliano Rigoni, Kranevitter, Papu, Perotti; Mesi, Aguero, Icardi, Di Maria, Dybala.

Duket qartë se Higuain nuk pëlqehet më në formacionin e kombëtares argjentinase dhe mediat në këtë vend kanë vënë theksin tek Mesi, i cili mund të ketë ndikuar që ai të mos ftohet. Kujtojmë se Higuain ka shpërdoruar shumë dhe në Botërorin e vitit 2014 në Brazil, rastet e humbura nga Higuain dhe mungesa e asistove ia shuan Mesit ëndrrën të fitonte trofeun në finalen e madhe me Gjermaninë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2018 - 19:11

Takimi mes Vllaznisë dhe Teutës nisi me 1 minutë heshtje, sfidën që po zhvillohet në Shkodër.

Postuar: 19/02/2018 - 07:50

Pas fitores së medaljes së artë nga atletët shqiptarë në Lojrat Ndërkombëtare të Sallave të Mbyllura që u mbajtën ditën e djeshme në Stambolli, një urim ka ardhur  edhe nga

Postuar: 18/02/2018 - 10:49

Futbolli shqiptar po përjeton momente ankthi që lidhen me një vendim të pritshëm disiplinor për klubin e Skënderbeut të Korçës, i cili rrezikon 10 vjet përjashtim nga kompeticio

Postuar: 18/02/2018 - 10:47

Barcelona barazoi javën e kaluar me Getafen duke u dhënë mundësinë rivalëve të Atletiko Madrid të afrohen në renditje deri në 8 pikë dhe duke vënë në pikëpyetje aftësinë e katal

Postuar: 18/02/2018 - 10:41

Për të kuqtë e Partizanit nuk ka qetësi.

Postuar: 17/02/2018 - 19:17

Ditë historike për Shqipërinë. Dy atletë janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë.

Postuar: 17/02/2018 - 18:27

Atletja Luiza Gega ka dalë e para në garën ballkanike të 3000m, që u zhvillua në Stamboll.