BREAKING NEWS

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak: Më qepej nga prapa si xhol dhe…

Meta shpërthen ndaj Ramës, i kujton kohën kur ishte kryebashkiak:
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x

Sport

Liverpool fitues i Superkupës së Anglisë, Nunez i merr “skenën” Haaland

Liverpool fitues i Superkupës së Anglisë, Nunez i merr

Liverpooli  është fituesi i Superkupës së Anglisë, pasi ka arritur të mposhtë Manchester City-n me rezultatin 3-1.

Ndeshja e cila u zhvillua në “King Power Stadium” ishte spektakolare, me të dyja skuadrat që krijuan pafund raste.

Ishte Liverpool që zhbllokoi rezultatin falë një super goli të Arnold në minutën e 21, ndërsa Haaland dhe Mahrez do të shpërdoronin disa raste flagrante në 45 minutat e para.

“Citizens” do të barazonin në pjesën e dytë, pikërisht me lojtarin e ardhur nga stoli, Alverez.

Blerja e kësaj vere përfiton nga një rrëmujë në zonë dhe dërgon topin në rrjetë në minutën e 70.

Blerja e madhe e Liverpool, Darwin Nunez, u aktivizua nga Klopp në pjesën e dytë, duke bërë menjëherë diferencën.

Ishte pikërisht Nunez që fitoi një penallti, e cila u ekzekutua saktë nga Salah në minutën e 83.

Si për t’i marrë totalisht skenën Haaland, më të cilin gara ka nisur ende pa nisur sezoni, uruguajani do të shënonte edhe golin e tretë për “The Reds” pas një goditje në bukur me kokë brenda zonës, duke i siguruar skuadrës së tij Superkupën.