Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Liverpool-it i mjaftojnë dy minuta ndaj Chelsea-s, sërish në krye të Premier League

Postuar: 14/04/2019 - 19:48

Liverpooli ia la kryesimin vetëm dy orë Manchester Cityt, pasi në ndeshjen kryesore të javës së 34-t në Premier League mundi Chelsean 2-0.

Pas një pjese të parë pa gola, Sadio Manè dhe Mohamed Salah shënuan dy herë në harkun e dy minutave, duke zhvlerësuar çdo rezistencë që kishin bërë londinezët deri atëherë.

Goli i egjiptianit ishte një kryevepër që shkaktoi ovacione në “Anfield Road” për ekipin që kryeson, por që faktikisht ka luajtur një ndeshje më shumë sesa rivalët e “Citizens”.

Këta të fundit regjistruan një sukses të merituar 3-1 në fushën e Crystal Palace, teksa sprinti final i sezonit për titullin kampion në Angli ka hyrë në javët vendimtare.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 07:54

Premier League angleze po vijon të dhurojë surpriza dhe emocione të forta në këto javë të fundit të saj.

Postuar: 21/04/2019 - 07:52

Java e 30-të e kampionatit, Kategoria Superiore, nuk pati ndonjë surprizë të mirëfilltë, por mund

Postuar: 21/04/2019 - 07:51

 Ardhja dhe largimi i Kristian Panuçit shënoi një periudhë stanjacioni në përfaqësuesen e fu

Postuar: 20/04/2019 - 20:45

Juventusi shpallet kampion i Italisë për të tetën herë radhazi.

Postuar: 20/04/2019 - 14:25

Një fenomen i rrezikshëm ka ndodhur gjatë Interi-Atalanta në stadiumin “San Siro”.

Postuar: 20/04/2019 - 08:11

Liverpuli e Totenhemi ndodhen në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve, kurse Çelsi dhe

Postuar: 20/04/2019 - 07:47

Edoardo Reja u prezantua pak ditë më parë në krye të përfaqësueses së Shqipërisë, duke premtuar t