Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Liverpool shkëlqen me Shaqirin, ndalet Manchester United

Postuar: 22/09/2018 - 18:55

Sot u zhvilluan disa nga ndeshjet e javës së gjashtë në kuadër të Premierligës angleze, ku Liverpooli e vazhdoi ecurinë e fitoreve në Premierligë.Liverpooli e ka shënuar fitoren e gjashtë radhazi kundër Southamptonit, me rezultatin 3-0 në “Anfield”, kurse Manchester City po ashtu ka shënuar një fitore të thellë ndaj Cardiff Cityt si mysafir me rezultatin 5-0, ndërsa Manchester Unitedi nuk arriti të shënojë fitore në “Old Trafford”, pasi barazoi me Wolverhamptonin 1-1.

 
Lojatërt e Kloppit fituan bindshëm në shtëpi të tyre kundër Southamptonit.Liverpooli ka arritur ta shënojë golin e parë të ndeshjes kundër Southamptonit në minutën e 10’ falë goditjes së Xherdan Shaqirit, e cila preki dy lojtarë për të përfunduar pastaj në gol. Wesley Hoedt ishte ai që e preku topin i fundi dhe që në fund doli të jetë autogoli i tij. 
 
 
Golin e dytë të ndeshjes e shënoi Joel Matip me kokë pas një harkimi nga këndi në minutën e 21’, ndërsa Mohamed Salah arriti ta shënoi golin e tij pas tri ndeshjeve pa shënuar për Liverpoolin, falë Xherdan Shaqirit, i cili e goditi shtyllën nga gjuajtja e lirë, e që më pas iu kthye Salahut për ta futur lehtësisht në rrjetë në minutën e 45’ të pjesës së parë.
Pjesa e dytë nuk kishte diçka më shumë, pasi rezultati mbeti i njëjtë me golat e shënuar në pjesën e parë. Xherdan Shaqiri startoi për herë të parë me Liverpoolin në Premierligë duke i ndihmuar skuadrës në shënimin e dy golave.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 11:31

Skuadra e Interit po kalon momente të mira këtë sezon në garat si brenda Italisë ashtu edhe ato europiane.Verën e ardhshme mendohet se klubi zikaltër do të  bëjë përforcime në portë.

Postuar: 23/10/2018 - 10:37

Cristiano Ronaldo doli dje në një konferencë për shtyp para mediave, ku foli për sfidën e ditës s

Postuar: 23/10/2018 - 07:37

 Lionel Messi pritet të jetë jashtë fushave rreth tri javë pasi ka thyer bërrylin gjatë ndes

Postuar: 23/10/2018 - 07:18

Ylli brazilian i Paris Saint Germain, Nejmar, mësohet se kishte kërkuar të rikthehej në Barcelonë

Postuar: 23/10/2018 - 07:17

Flamurtari mori një fitore të çmuar 1-0 mbrëmjen e djeshme në Vlorë përballë Tiranës, në një taki

Postuar: 22/10/2018 - 22:56

 Akuzat për përdhunim duket se nuk kanë ndikuar aspak në humorin e Cristiano Ronaldos.

Postuar: 22/10/2018 - 17:12

Neymar po përflitet shumë kohët e fundit për një rikthim te ish-skuadra e tij, Barcelona.Lid