BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Sport

Liverpuli përmbys Milanin, Mesi e PSG zhgënjejnë ndaj Klub Bruzhit, Reali thyen Interin në sekondën e fundit

Liverpuli përmbys Milanin, Mesi e PSG zhgënjejnë ndaj Klub

Emocione të mëdha prodhoi mbrëmë Liga e Kampioneve, me ndeshjet e para në katër grupet e para të saj. Lionel Mesi dhe Paris San Zhermen duhet të jepnin mbrëmë prova se funksionojnë së bashku. Në fakt, parizienët shënuan të parët, por belgët e Klub Bruzhit barazuan brenda pjesës së parë. Krye ndeshja doli barazim 1-1, duke bërë që PSG e Mesi me shokë të zhgënjejnë në hapje të ndeshjeve në grupe të Champions League. Po në grupin A, Mançester Siti u përball me Leipzigun. Gjermanët rivalizuan fort në pjesën e parë, por Siti ishte gjithë kohës në avantazh, falë cilësisë së skuadrës së Guardiolës. Fituan anglezët me rezultatin 6-3, që tregon potencë në sulm, por edhe dobësi në mbrojtje. Në grupin B, kryendeshja ishte ajo mes Liverpulit dhe Milanit, e cila dhuroi spektakël. Në fillim ishte Tomori që shënoi autogol në portën milaneze, por Milani arriti ta përmbyste rezultatin në fund të pjesës së parë me anë të Rebiç dhe Brahim Diaz. Por në fillim të pjesës së dytë Mohamed Salah shënoi golin e barazimit për 2-2. Liverpuli përmbysi shifrat në minutën e 69-të me anë të Henderson, duke bërë që Liverpuli të fitonte 3-2. Ndeshja tjetër e këtij grupi ishte Atletiko e Madridit-Porto, e cila u mbyll në “paqe”, pra 0-0. Në grupin C, Beshiktashi turk nuk arriti të shfrytëzojë efektin fushë, pasi u mund nga Borusia e Dortmundit, me rezultatin 2-1. Po në grupin C, Sportingu i Lisbonës u përball me Ajaksin. Holandezët u treguan më cilësorë në këtë takim dhe e fituan atë me shifrat e thella 5-1. Në grupin D, kryetakimi ishte ai mes Interit dhe Realit të Madridit. Ishte një takim i fortë dhe me saktësi në veprime. Skuadrat u treguan racionale në veprime. Megjithatë, në sekondat e fundit të takimit Reali shënoi me Rodrigon golin e avantazhit dhe të fitores. Ndërkohë, Sherif Tiraspoli i Moldavisë, skuadër që eliminoi në turin e parë eliminator të Champions League Teutën tonë, fitoi ndeshjen e parë në grup me Shakhtar Donetskun, 2-0, duke shënuar një rezultat historik në këtë kompeticion.