BREAKING NEWS

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia, zjarrfikësit shpëtojnë mrekullisht...

E frikshme/ Bie rrufeja në Berat, shkrumbohet shtëpia,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e fortë për ish-efektivin e policisë: Na del të jetë...

Ngjarja tragjike në Himarë, Spartak Ngjela plas deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x

Sport

Lotito sulmon Romën: Lacioja ime ekip real, s’bëjmë marketing të rremë

Lotito sulmon Romën: Lacioja ime ekip real, s’bëjmë

Pak ditë më parë, një zënkë e përsëritur midis Igli Tares dhe trajnerit të Lacios, Mauricio Sarri, solli një situatë aspak të këndshme për shqiptarin, të cilit miqtë i rekomanduan të dorëhiqej nga Lacio, por Tare po e përballon me stoicizëm këtë situatë, ndërkohë që tifozët radikalë gjithnjë e më shumë po i vihen kundër presidentit Klaudio Lotito, të cilin po e shohi9n përgjegjës për situatën jo dhe aq premtuese në klub. Ata janë të pakënaqur me mënyrën si menaxhohet klubi. Në fakt, kur flet Klaudio Lotito, gjithmonë përbën lajm. Teksa po largohej nga Këshilli Federal, presidenti i Lacios analizoi merkaton e Lacios dhe jo vetëm: Ne kemi ngritur një ekip në bazë të indikacioneve të trajnerit. Nuk bëjmë asnjë parashikim. Sigurisht që ka një tkurrje ekonomike, por Lacio mbetet një nga skuadrat që ka shpenzuar më së shumti në tregun e transferimeve. Vitin e kaluar blemë 6 lojtarë, tani këtë numër e kemi çuar 14. Açebi? Nuk ka asnjë çështje. Është djalë i mirë, serioz dhe i besueshëm. Janë vetëm zgjedhje teknike. Nuk mendoj se është në kundërshtim me tifozët, pra po krijojnë situata papajtueshmërie që nuk ekzistojnë”, tha Lotito. Numri 1 i klubit bardhekaltër dha opinionin e tij edhe për transferimin e Dybalas te Roma. “Dibala te Roma? Nuk e pashë prezantimin dhe nuk më intereson. Unë nuk shes ëndrra por realitete solide. Lotito sjell rezultatet. Lacio, pas Juves, është klubi që ka fituar më shumë nga të gjithë. Edhe pasi fitojmë trofe, tifozët e Lacios gjithmonë kanë për çfarë të ankohen. Markatoja e Romës për faqe të parë? Nuk i bëj gjërat për estetikë, nuk jam tifoz-president, por një president-tifoz, duhet të krijojmë kushtet që klubi të ketë një të ardhme gjithnjë e më të sigurt”, shtoi Lotito. Ndërkohë, nga mediat italiane informohemi se Matias Vekino karrierën do ta vazhdojë te Lacio. Ish-mesfushori i Interit, do të kalojë te Lacio si lojtar i lirë. Vekino do të bashkohet me trajnerin Mauricio Sarri, më të cilin ka punuar tek Empoli në sezonin 2014/2015. “Sky Sport Italia” ka shkruar të enjten se uruguaiani do t’u nënshtrohet testeve mjekësore dhe më pas do të nënshkruajë kontratë deri në vitin 2025. 31-vjeçari ishte pjesë e Interit që nga vitin 2017, por me 30 qershor i skadoi kontrata me klubin nga Milano. Mbetet të shihet se çfarë lëvizjesh do të bëjë klubi lacial në ditët në vijim për të mundësuar një skuadër të denjë që pretendon trofe, por specialist e futbollit italian parashikojnë një lacio në krizë në sezonin e ri, pasi nuk është investuar mjaftueshëm financiarisht.