BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Sport

Luajti me kombëtaren e Zvicrës, shqiptari njofton tërheqjen nga futbolli në moshën 27-vjeçare, ja shkaku

Luajti me kombëtaren e Zvicrës, shqiptari njofton tërheqjen nga

Sulmuesi Shani Tarashaj ka njoftuar se për shkak të disa dëmtimeve të marra dhe sëmundjeve është detyruar të heqë dorë nga karriera futbollistike në moshën 27-vjeçare.

Lojtari i Everton, i cili debutoi me kombëtaren e Zvicrës, moment që e konsideroi kryesor në karrierën e tij, tha se është mirënjohës që pavarësisht pengesave ka pasur një karrierë “plot ngjarje”.

“Do të doja të njoftoja se më është dashur të përfundoj karrierën time profesionale në futboll për shkak të disa dëmtimeve dhe sëmundjeve.

Unë jam jashtëzakonisht mirënjohës që, pavarësisht nga shumë pengesa, mund të shikoj prapa në një karrierë plot ngjarje.

Në Grasshopper Club Zurich pata mundësinë të përjetoj një karrierë shumë të larmishme dhe të suksesshme të të rinjve dhe të festoj përparimin tim në futbollin profesionist. Lëvizja ime në klubin historik të Premierligës FC Everton, si dhe koha ime me klubin e Bundesligës Eintracht Frankfurt, nuk do të harrohet. Një tjetër moment kryesor i karrierës sime dhe një nder i madh ishte debutimi im në kombëtaren e Zvicrës dhe pjesëmarrja në Kampionatin Evropian 2016.

Do të doja të përfitoj nga ky rast për të falënderuar të gjithë ish-trajnerët dhe shokët e mi të skuadrës, miqtë e mi, menaxhmentin tim, familjen time dhe veçanërisht prindërit e mi për mbështetjen e tyre ndër vite!”, shkroi ai në rrjetet sociale.