BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Sport

Luis Enrique, i lumtur me Mbappe-në përpara gjysmë finales së Kupës së Francës

Luis Enrique, i lumtur me Mbappe-në përpara gjysmë finales

Trajneri i Paris Saint-Germain, Luis Enrique tha të martën se ishte “shumë i lumtur” me Kylian Mbappe, gjatë një konference për shtyp në prag të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Francës me Rennes, pasi ai minimizoi thashethemet për një përçarje.

Pas njoftimit të Mbappe për klubin në shkurt se ai do të largohej nga Parisi në fund të kontratës së tij këtë verë, francezi ka parë të zvogëlohen minutat e tij të lojës dhe ai dukej dukshëm i pakënaqur kur u zëvendësua me gjysmë ore për të luajtur në fitoren 2-0 të PSG-së, në Marsejë të dielën. I pyetur për qëndrimin e Mbappes kur u largua nga fusha në Velodrome, trajneri spanjoll i PSG-së, Luis Enrique tha: “Ajo që është kurioze është gjithçka që thuhet bazuar në një lajm të rremë.

“Dikush ka shpikur një fyerje (bazuar në një transmetim të një videoje që tregon Mbappe teksa po largohej nga fusha) dhe më pas nga kjo vijnë të gjitha llojet e spekulimeve.”

Pas ndeshjes, Mbappe postoi një foto në Instagram të tij duke u larguar nga fusha nën shi, duke mbajtur shiritin e kapitenit në dorë — në mungesë të mbrojtësit brazilian Marquinhos, sulmuesi ishte kapiteni i PSG-së atë natë.

“Unë jam duke i marrë të gjitha në hapin tim. Jam shumë i lumtur me të gjithë lojtarët e mi, përfshirë Kylian, ai gjithmonë është sjellë në mënyrë të admirueshme,” tha Luis Enrique në konferencën për shtyp të martën.

Përpara ndeshjes së PSG-së me rivalët kryesorë, Marseille, spanjolli tha të shtunën në një intervistë me Prime Video se Mbappe “mund të ndryshojë ende mendje” për largimin. Edhe pse i lidhur shumë me gjigantët spanjollë Real Madrid, Mbappe ende nuk ka bërë të ditur se ku do të luajë futboll sezonin e ardhshëm pasi i skadon kontrata aktuale me PSG. Ende në garë për tre tituj – ligën franceze, kupën franceze dhe Champions League – PSG tani hyn në një fazë vendimtare të sezonit të tyre.

Të mërkurën, ata do të mirëpresin Rennes në Parc des Princes, ku janë favoritët për të rezervuar një vend në finalen e Kupës së Francës më 25 maj në Lille. Të mërkurën e ardhshme, ish-skuadra e Luis Enrique, Barcelona viziton PSG-në për ndeshjen e parë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

“Ne jemi të gjithë në të njëjtën varkë, duke lundruar dhe duke kërkuar sukses,” tha Luis Enrique për kërkimin e tripletës të ekipit të tij.

“Do të doja që kjo të përfundojë mirë për PSG-në, për Kylian, për të gjithë”.

Të martën, Lyon pret Valenciennes të kategorisë së dytë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Francës me fituesit që do të përballen ose me PSG ose Rennes në finalen e  majit.