Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Luiza Gega korr suksesin e radhës, merr medalje bronzi në 'Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore 2019'

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m me pengesa, duke marrë medalje bronzi, në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore në Ëuhan të Kinës. Në vendin e dytë u rendit sllovenia Mismas Marusa, ndersa medalja e arte shkoi per Katarin qe u perfaqesua nga Yavi Ëinfred.

Ekipi i Forcave të Armatosura u nis për në Kinë 7 ditë më parë dhe Flamuri kombëtar iu dorëzua nëntetares së Policisë Ushtarake, atletes kampione kombëtare Luiza Gega, por përveç atletikës, 9 efektivë të FA garuan edhe në mundje e xhudo.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2019 - 18:38

Trajneri i Francës Deshamp  kërkon vendin e parë për Kombëtaren që drejton.

Postuar: 16/11/2019 - 14:37

Një letër anonime që përmbante kërcënime dhe një plumb iu dorëzua ditët e fundit trajnerit të Int

Postuar: 16/11/2019 - 13:32

Jo vetëm kontrolle të rrepta dhe uniforma blu pa fund… E nesërmja duhet të jetë festë për

Postuar: 16/11/2019 - 10:13

Trajnerit të Interit, Antonio Konte-s, i ka mbërritur një zarf anonim në shtëpi, ku kishte brenda

Postuar: 16/11/2019 - 09:30

Nesër në stadiumin e ri kombëtar, i cili nisi si “Air Albania” do të luhet ndeshja e

Postuar: 16/11/2019 - 07:30

Argjentinasit fituan me rezultatin 1-0 miqësoren me rivalin vjetër amerikano-latin, v

Postuar: 16/11/2019 - 07:28

Shqipëria ka një stadium të ri, “Arenën Kombëtare”, e cila para pak ditësh mori edhe