BREAKING NEWS

Tha se ai nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Komitetit të Politikave, Murrizi ia numëron ‘një për një’ Bashës: Nuk isha as pjesë e GOPIT. Spurdhjak, s’ke b*** për…

Tha se ai nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Komitetit të
x

Sport

Luiza Gega korr suksesin e radhës, merr medalje bronzi në 'Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore 2019'

Luiza Gega korr suksesin e radhës, merr medalje bronzi në

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m me pengesa, duke marrë medalje bronzi, në Lojërat Olimpike Ushtarake Botërore në Ëuhan të Kinës. Në vendin e dytë u rendit sllovenia Mismas Marusa, ndersa medalja e arte shkoi per Katarin qe u perfaqesua nga Yavi Ëinfred.

Ekipi i Forcave të Armatosura u nis për në Kinë 7 ditë më parë dhe Flamuri kombëtar iu dorëzua nëntetares së Policisë Ushtarake, atletes kampione kombëtare Luiza Gega, por përveç atletikës, 9 efektivë të FA garuan edhe në mundje e xhudo.