Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Lumë" golash në Austri, të gjitha rezultatet e pjesëve të para në Champions League

Postuar: 17/09/2019 - 22:01

Janë mbyllur në barazim pa gola pjesët e para të dy supersfidave në Champions, Napoli-Liverpool si dhe Borussia Dortmund-Barcelona.

Kujtojmë se për Napolin mungon Hysaj për shkak dëmtimi, gjithashtu mungon Messi për Barcelonën. Megjithatë pleshti mund të futet në lojë në pjesën e dytë.

Ndërkohë pa gola janë mbyllur edhe ndeshjet e tjera, Chelsea- Valencia, Benfica-Red Bull Salsburg, ndërsa takimi që prodhoi më shumë gola ishte ai i Austrisë, me Salzburg që triumfoi 5-1 përballë Genk. Haland ishte heroi i pjesës së parë për austriakët, teksa manitën e plotësuan Hëang Hee Chan dhe Szoboszlai. Rrjeta e Lucumi në minutën e 40 shërbeu për të  shkurtuar distancat në 3-1.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadrave të mëdha, ku Bajerni, Siti dhe Paris San Zhermen bëjnë një hap drejt kualifikimit.

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në

Postuar: 23/10/2019 - 07:23

Teuta ndodhet në vend të parë në Superiore, me meritë, duke grumbulluar 15 pikë në 8 javët e para

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m

Postuar: 22/10/2019 - 07:34

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë

Postuar: 22/10/2019 - 07:33

Një nga futbollistët e Kombëtares kuqezi që është angazhuar fuqishëm në këto eliminatore të Europ

Postuar: 22/10/2019 - 07:31

Kampionati do të vijë me një valë ndeshjesh të ngjeshura në këtë periudhë, pasi do të luhen dy xh