Lushnja merr pikën e parë, Ndreu i Kamzës “qan” shansin e humbur për tri pikë

Postuar: 24/09/2017 - 07:35

Lushnja-Kamza ndahen në barazim. Në fushën asnjanëse në Fier, formacioni lushnjar mori pikën e parë në këtë kampionat, ndërsa Kamza e trajnerit Ramadan Ndreu regjistroi barazimin e dytë radhazi, duke u ngjitur në kuotën e 2 pikëve. Fillimi ishte më i mirë për Kamzën por skuadra e Ndreut ishte paqartë në veprimet sulmuese. Me kalimin e minutave edhe Lushnja tentoi të sulmojë drejt portës së Halilajt. Në të 29-të Mikel Canka pretendoi për një penallti pas një kontakti që pati në zonë me sulmuesin e miqve Stevan Raçiç, por gjyqtari Kridens Meta lejoi vazhdimin e lojës. Në të 34-tën Lushnja kishte shansin më të mirë në pjesën e parë. Canka i vodhi topin Kuqit, por nga një pozicion i prirët nuk gjeti kuadratin e portës së mbrojtur nga Halilaj. Në të 43-tën e lehtë goditja nga distanca e Imerit që u prit pa vështirësi nga Spaho. I pakënaqur nga loja e numrit 10-të, trajneri Ndreu e zëvendësoi Imerin pak sekonda më vonë me Mumajesin. Pjesa e dytë ishte më e bukur se e para, pasi të dyja skuadrat ishin më kërkuese. Në të 55-tën, Ivan Fushtar iu afrua shumë golit me një goditje me kokë pas një harkimi nga këndi, por gjuajtja e tij përfundoi ngjitur me shtyllën. Në të 65-tën, Sefa i shërbyer mirë nga Branica nuk gjeti portën. Një minutë më pas sulmuesi veteran u ndal  nga Halilaj, pra dy tentativa goli, por rezultati nuk ndryshoi. Në të 93-tën provoi Plaku për Kamzën, por priti pa vështirësi Spaho. Për pasojë ndeshja u mbyll në barazim 0-0, ku të dy ekipet morën nga një pikë. Pas ndeshjes trajneri Ndreu i Kamzës “qau” mundësinë e shkuar dëm për të marrë tri pikë.

Total votes: 15

Postuar: 10/12/2017 - 09:51

Madrilenët turpëruan Seviljen 5-0, ku të gjithë golat u shënuan në pjesën e parë. Kjo fitore e afron realin me kryesuesit e garës, rivalen e tyre të vjetër, Barcelonën

Postuar: 10/12/2017 - 09:48

Këtë sezon ka një konkurrencë të fortë dhe në Kategorinë e Parë, në të dy grupet, por vëmendja më e madhe është në Grupin B (Jugut), pasi aty militon një nga skuadrat më me emër

Postuar: 10/12/2017 - 09:46

Në Kukës pati një fitues në ndeshjen e djeshme Kukësi-Lushnja, por fitues ishin pikërisht miqtë lushnjarë që fituan 3-1 dhe poshtëruan kampionen në fuqi brenda në fushën e saj.

Postuar: 10/12/2017 - 09:29

Basketbolli shqiptar nuk është në ditën e tij më të mirë, natyrisht, dhe s’ka si të jetë sepse strategjitë që e nxjerrin atë nga “errësira” dhe e fusin në rrug

Postuar: 09/12/2017 - 19:25

Zhvillohet ditën e sotme, ndeshja derbi e basketbollit, mes Partizanit dhe Tiranës, në pallatin e sportit Asllan Rusi.

Postuar: 09/12/2017 - 07:52

Ka nisur numërimi mbrapsht për derbin e Italisë, Juventus-Inter.

Postuar: 09/12/2017 - 07:51

Përballja e kreut mes Interit dhe Juventusit mund të vendosë shumë për të ardhmen e dyja skuadrave, por këtë herë rivaliteti tradicional mes dy skuadrave nuk reflektohet në fjal