Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Lushnja merr pikën e parë, Ndreu i Kamzës “qan” shansin e humbur për tri pikë

Postuar: 24/09/2017 - 07:35

Lushnja-Kamza ndahen në barazim. Në fushën asnjanëse në Fier, formacioni lushnjar mori pikën e parë në këtë kampionat, ndërsa Kamza e trajnerit Ramadan Ndreu regjistroi barazimin e dytë radhazi, duke u ngjitur në kuotën e 2 pikëve. Fillimi ishte më i mirë për Kamzën por skuadra e Ndreut ishte paqartë në veprimet sulmuese. Me kalimin e minutave edhe Lushnja tentoi të sulmojë drejt portës së Halilajt. Në të 29-të Mikel Canka pretendoi për një penallti pas një kontakti që pati në zonë me sulmuesin e miqve Stevan Raçiç, por gjyqtari Kridens Meta lejoi vazhdimin e lojës. Në të 34-tën Lushnja kishte shansin më të mirë në pjesën e parë. Canka i vodhi topin Kuqit, por nga një pozicion i prirët nuk gjeti kuadratin e portës së mbrojtur nga Halilaj. Në të 43-tën e lehtë goditja nga distanca e Imerit që u prit pa vështirësi nga Spaho. I pakënaqur nga loja e numrit 10-të, trajneri Ndreu e zëvendësoi Imerin pak sekonda më vonë me Mumajesin. Pjesa e dytë ishte më e bukur se e para, pasi të dyja skuadrat ishin më kërkuese. Në të 55-tën, Ivan Fushtar iu afrua shumë golit me një goditje me kokë pas një harkimi nga këndi, por gjuajtja e tij përfundoi ngjitur me shtyllën. Në të 65-tën, Sefa i shërbyer mirë nga Branica nuk gjeti portën. Një minutë më pas sulmuesi veteran u ndal  nga Halilaj, pra dy tentativa goli, por rezultati nuk ndryshoi. Në të 93-tën provoi Plaku për Kamzën, por priti pa vështirësi Spaho. Për pasojë ndeshja u mbyll në barazim 0-0, ku të dy ekipet morën nga një pikë. Pas ndeshjes trajneri Ndreu i Kamzës “qau” mundësinë e shkuar dëm për të marrë tri pikë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 17

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/02/2018 - 10:36

Ditën e mërkurë në orën 13:30 në Korçë mbahet një tubim mbarë qytetar në mbështetje të klubit të futbollit “Skënderbeu”. Tubimi do të zhvillohet nga qendra e qytetit të Korçës, para Katedrales për të marshuar drejt stadiumit.“SKËNDERBEU nuk është vetëm.

Postuar: 20/02/2018 - 08:32

Liga e Kampioneve do të zbresë sonte në mbrëmje në fushë, me dy duele, për të vijuar të mërkurën me dy duele të tjera që do të plotësojnë xhiron e parë të 1/8 e finales së këtij

Postuar: 20/02/2018 - 08:26

Bekim Balaj është rikthyer dhe e ka bërë këtë me gol.

Postuar: 20/02/2018 - 08:21

Kategoria Superiore mbylli dje javën e 20-të të saj, ku padyshim kryetakimi ishte ai që u luajt mbrëmë në kryeqytet midis Partizanit dhe Kukësit.

Postuar: 19/02/2018 - 19:11

Takimi mes Vllaznisë dhe Teutës nisi me 1 minutë heshtje, sfidën që po zhvillohet në Shkodër.

Postuar: 19/02/2018 - 07:50

Pas fitores së medaljes së artë nga atletët shqiptarë në Lojrat Ndërkombëtare të Sallave të Mbyllura që u mbajtën ditën e djeshme në Stambolli, një urim ka ardhur  edhe nga

Postuar: 18/02/2018 - 10:49

Futbolli shqiptar po përjeton momente ankthi që lidhen me një vendim të pritshëm disiplinor për klubin e Skënderbeut të Korçës, i cili rrezikon 10 vjet përjashtim nga kompeticio