Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mançester Siti thyen Leicester dhe vijon marshimin në Premier Ligë

Postuar: 19/11/2017 - 07:57

Premier League vijon të dhurojë surpriza dhe emocione, ndërsa nuk mungon rivaliteti dhe spektakli. Dje u luajtën ndeshjet e javës së 12-të në kampionatin anglez ku ra në sy fitorja në transfertën e vështirë ndaj Leicesterit e Mançester Sitit, skuadër që vazhdon të thellojë diferencën me ndjekësit në krye të klasifikimit të kampionatit të Premier League. Kështu, Mançester Siti nuk ka ndërmend të ndalet, teksa kaloi këtë pasdite edhe pengesën Leicester. Skuadra e Guardiolës fitoi 0-2, me golat e shënuar nga braziliani Gabriel Jesus dhe belgu de Bryjne. Edhe Liverpul kaloi pa probleme Southamptonin, teksa triumfoi me rezultatin 3-0. Egjiptiani Salah shënoi dy herë në pjesën e parë, ndërsa Filipe Kutinjo vulosi fitoren, në minutën e 66-të. Bournemouthi vijon gjithashtu ecurinë e mirë në këtë sezon, teksa sot mposhti me rezultatin e thellë 4-0 Hudersfieldin. Fitore mori edhe Burnley, që iu imponua 2-0 Suonsit, ndërsa Krystal Palace dhe Everton ndanë nga një pikë, me barazimin 2-2. Më herët, Arsenali mposhti Totenhemin, në derbin e Londrës. Mustafi dhe Sançez shënuan dhe vulosën rezultatin 2-0, në favor të topçinjve. Premier League kryesohet nga Mançester Siti, me 34 pikë, e ndjekur nga Ç me 25 dhe Mançester Junajtid e Totenhem me 23. Skuadra e Murinjos zbriti në fushë në orën 18:30, ku u përball me Njukasëllin dhe falë fitores së djeshme ekipi i teknikut portugez rimori vendin e dytë në klasifikim, tashmë në kuotën e 26 pikëve

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2017 - 07:53

Drejtori i përgjithshëm i klubit italian të Milanit, Marko Fasone ka konfirmuar se kërkesat e UEFA-s, siç i ka quajtur ai “të pa realizueshme”, përfshijnë zgjidhjen e menjëhershme të problemit të borxhit ndaj Elliot Management.

Postuar: 12/12/2017 - 07:52

Shorti i hedhur Nion të Zvicrën u rezervoi kundërshtarë të lehtë emrave të mëdhenj të futbollit europian.

Postuar: 12/12/2017 - 07:49

Liga e Kampioneve mësoi dje duelet e 1/8 e finales, ku goglat u treguan të pamëshirshme me disa ekipe, të cilat do të përballen me rivalë shumë të fortë.

Postuar: 12/12/2017 - 07:48

Sokol Cikalleshi ka vetëm pak kohë që është rikthyer nga një dëmtim që pësoi gjatë përgatitjeve me Kombëtaren, por tanimë po e rimerr formën e mëparshme dhe dje shënoi në fitore

Postuar: 12/12/2017 - 07:34

Mediat italiane insistojnë se mbrojtësi Napolit, shqiptari Elseid Hysaj, mund të ndryshojë skuadër në fund të sezonit.

Postuar: 12/12/2017 - 07:30

Gjatë paradites së djeshme Kukësi ka zhvilluar një mbledhje në zyrat e presidentit Safet Gjici, i cili u ka kërkuar llogari të tijve për atë çfarë ndodhi në ndeshjen e fundit me

Postuar: 12/12/2017 - 07:22

Kuqezinjtë po bëjnë një performancë të mirë dhe janë në top-lojtarët e vlerësuar në kampionatin zviceran.