BREAKING NEWS

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën ironinë ‘therëse’: Nuk besoj se është efekti i Benetit dhe Luizit (video)

“Sa paska ndryshuar kryeqyteti i Veriut”, Artan Hoxha bën
x
BREAKING NEWS

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja ime ka filluar t’i shqetësojë të tre

Basha takime në Kamëz: Rama-Meta-Berisha janë bashkë, dalja
x
BREAKING NEWS

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për kryetarin e ri, vjen reagimi i parë i Tabakut

PD-ja zyrtare ditën e nesërme hap garën e zgjedhjeve për
x
BREAKING NEWS

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja çfarë ndodhi në gjyqin për lirimin nga burgu të Tahirit

Zbardhen diskutimet që vendosën për fatin e ish-ministrit, ja
x
BREAKING NEWS

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme të Tahirit për të dalë ligjërisht nga burgu

Nga prangosja deri te lirimi, gazetari i njohur zbulon 3 tentativat e bujshme
x
BREAKING NEWS

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e frikshëm: Tre muajt në vijim pritet të shkojë deri në vlerën...

Euro në pikiatë, eksperti i ekonomisë jep paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt Shqipërisë, Dumani habit me deklaratën: Nuk është kompetencë e SPAK, iu takon...

‘Foleja’ e bosave të krimit/ Ekstradimet nga Dubai drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez

Aksident i rëndë, plagosen dy turistë francez
x

Sport

Man City thyen me “poker” golash Liverpool

Man City thyen me “poker” golash Liverpool

Pa Erling Haaland në fushë, Man.City thyen me “poker” golash Liverpool, duke mbajtur të ndezur garën për titull në Premier League. Ekipi i Pep Guardiolës tregoi forcë karakteri dhe klas duke mposhtur me përmbysje të kuqtë e Jurgen Klopp të cilët kaluan të parët në avantazh që në minutën e 17-të me Momo Salah.

Në minutën e 27-të, me aksion shumë të bukur, City barazoi shifrat me Alvarez.

Me fillimin e pjesës së dytë ishte Kevin De Bruyne që kaloi “qytetarët” në avantazh, ndërsa në të 53-të, Gundogan dërgoi shifrat në 3-1.

Pavarësisht katër zëvendësimeve të menjëhershme në minutën e 70-të, Liverpool jo vetëm që nuk arriti të rikthehej në lojë, por në minutën e 74-të Grealish dërgoi shifrat në 4-1 duke hipotekuar këtë sukses të Man.City.