BREAKING NEWS

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e Durrësit, kapet sërish lëndë narkotike në të njëjtin konteiner, e treta herë brenda korrikut

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e
x
BREAKING NEWS

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme: Shqiptarët po presin!

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak
x
BREAKING NEWS

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e 24 orëve të fundit: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja u shënuan

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet
x
BREAKING NEWS

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës në Tiranë. Zbardhet çfarë u vendos

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës
x
BREAKING NEWS

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i surprizon të gjithë në Samitin e Shkupit, ‘thumbon’ Zaevin dhe ‘shigjeton’ ashpër Albin Kurtin: Të ndarë jemi të vegjël!

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/ Rëndohet bilanci, humb jetën 30-vjeçari dhe plagosen rëndë tre persona të tjerë. Zbardhet shkaku i konfliktit mes kushërinjve

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/
x

Sport

Manaj ka një kërkesë pas tripletës: Ja nga kush e dua të firmosur topin e ndeshjes

Manaj ka një kërkesë pas tripletës: Ja nga kush e dua

Rei Manaj ishte kryefjala e ndeshjes hapëse të sezonit parapërgatitor të Barcelonës. Sulmuesi shqiptar bëri një debutim ëndrrash me fanellën e ekipit A të katalanasve, teksa tundi rrjetën 3 herë gjatë takimit.

Rregulli e do që pas shënimit të një hat-trick lojtari e merr topin e ndeshjes me vete, gjë për të cilën Manaj është vërtetë i lumtur dhe shprehet se do e marrë së bashku me firmat e të gjithë futbollistëve. 24-vjeçari më tek ka thënë se tani mendon vetëm të punojë te Barcelona, më pas do e mirëpres çdo vendim për të ardhmen e tij.

“Jam shumë i lumtur, në pjesën e dytë kemi filluar mirë dhe e gjeta golin. Është një lojë për të qenë të sigurt dhe ne duhet të marrim ritmin për fillimin e sezonit.

Topi i marrë me vete? Është një kujtim dhe unë do ta nënshkruaj nga të gjithë lojtarët. Mendoj të punoj këtu dhe pastaj çfarë do të ndodhë do të ndodhë.

Unë jam i kënaqur me sezonin e kaluar, kemi pasur një vit të mirë dhe kemi qenë të pafat në “play off “. Duhet të vazhdojmë të punojmë. Këto ndeshje shërbejnë për të ngritur ritmin. Do të jetë një vit shumë i gjatë”, ka thënë Rei Manaj.