BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Sport

Mançester Junajtid dhe Ronaldo përmbysin Atalantën, Juventusi dominon grupin H, Barcelona kthehet në “valle”

Mançester Junajtid dhe Ronaldo përmbysin Atalantën, Juventusi

Gola dhe spektakël në Champions League. Një asist i Zhordi Albës, i shndërruar në gol nga Gerard Pike, në minutën e 36-të, i dha fitoren me vlerë tri pikë Barcelonës në mbrëmjen e djeshme në Kiev, një fitore shumë e rëndësishme në grupin E, ku rivalizon për kreun me Bajernin e Mynihut. Edhe pse me 3 pikë, katalanasit kanë shpresë të rikuperojnë për fazën finale të grupeve, pra për kualifikim, nëse fitojnë duelin direkt me Benfikën në xhiron e fundit. Ndërkohë, skuadra gjermane u përball në transfertë me Benfikën, në një duel jo të lehtë, por gjermanët shpërthyen në minutat e fundit dhe e fituan thellë atë 4-0. Leroi Sane shënoi për bavarezët në minutën e 70-të, më pas një autogol i portugezëve (80’), më tej i vjen radha Levandovskit (82’) e më tej sërish Sane në të 85’. Pas xhiros së tretë, Bajerni udhëheq me 9 pikë, ndjekur nga Benfika me 4 dhe Barcelona me 3 pikë. Kurse Dinamo e Kievit mbetet me 1 pikë. Në grupin F, kryendeshja ishte ajo mes Mançester Junajtid dhe Atalantës, një takim që dhuroi emocione të shumta, rivalitet të fortë dhe përmbysje rezultati. Në fillim ishin italianët që udhëhoqën 2-0 në pjesën e parë dhe po e fitonin takimin deri në minutën e 55-të kur shënoi Rashford, e më pas Meguajër. Kurse Kristiano Ronaldo ishte ai që e përmbysi Atalantën në minutën e 80-të me golin e tretë për anglezët. Kjo fitore, bëri që Junajtid të kapë kreun e renditjes me 6 pikë, po aq sa Atalanta që zbret e dyta. Po në grupin F, Vilareali e befasoi Jang Bojsin, në një duel direkt për vendin e tretë, ku fituan spanjollët me shifrat 4-1, kështu që Vilarëali shkon në 4 pikë e zviceranët mbeten me 3 pikë. Në grupin G, Salzburgu austriak fitoi ndaj Volfsburgut 3-1 dhe me këtë trepikësh mori kreun e renditjes me 7 pikë. Po në këtë grup, Lila franceze priti Seviljen, në një duel gati të barabartë, pa shumë temp ofensiv, si pasojë e lojës së kujdesshme. Barazuan 0-0, por spanjollët me 3 pikë mbajnë vendin e dytë. Në grupin H, ?elsi shkatërroi Malmon suedeze 4-0, por mbetet në vend të dytë me 6 pikë, pasi vendin e parë e mban të paprekur Juventusi, me 9 pikë të plota, pasi mundi 1-0 rusët e Zenitit.