BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Sport

Mançester Siti “blindon” kontratën e Erling Haland, Guardiola flet edhe për të ardhmen e De Bryjnit

Mançester Siti “blindon” kontratën e Erling Haland,

Mançester Siti po dominon futbollin anglez prej disa vitesh dhe është favorit për titullin edhe këtë sezon, pavarësisht se këtë edicion rivaliteti është shumë i madh, pasi janë afër e afër me pikë me Liverpulin, Arsenalin dhe Aston Vilën. Natyrisht, për “qytetarët” anglezë rival kryesor deri tani duket të jetë Liverpuli i Jurgen Klop, skuadër që zotëron moral të lartë dhe që fitoi pak ditë më parë edhe kupën Carabao. Deri në fund mund të ketë surpriza në lidhje me objektivat sezonalë, pasi rivaliteti është i madh, por klubet e mëdha në Angli kanë nisur të lëvizin edhe për merkaton e ardhshme, duke u rinovuar kontratat elementëve më të rëndësishëm të tyre dhe duket se pararojë edhe në këtë drejtim është vetë Mançester Siti. Në fakt, janë mediat angleze që shkruajnë se lëvizjet në klubin e Sitit kanë vijuar me intensitet. Flitet për një rinovim te Mançester Siti. Kampionët e Anglisë kanë zgjatur bashkëpunimin me Oskar Bob deri në verën e vitit 2029. 20-vjeçari është bërë këtë sezon pjesë e skuadrës së parë të Pep Guardiolës. Duke numëruar 14 ndeshje në të gjithë kompeticionet. Dhe 2 gola (+2 asiste). Sulmuesi i djathtë debutoi në tetorin e vitit të kaluar me Norvegjinë. Kombëtare me të cilën ka shënuar një gol në katër sfida të luajtura. Siti renditet në vendin e dytë në Premier League, duke qenë dy pikë larg Liverpulit kryesues. Ndërkohë, skuadra e Guardiolës fitoi 1-3 duelin e parë të raundit çerekfinal të Champions League kundër danezëve të Kopenhagenit. Ndërkohë, nga Anglia raportohet se e ardhmja e Kevin de Bryjn është në një pikëpyetje të madhe. Mesfushori belg ka kontratë me Mançester Sitin deri më 30 qershor 2025-ës dhe duket se kjo mund të jetë edhe data e përfundimit të aventurës së tij me “citizens” dhe në përgjithësi në Premier League. Trajneri i tij, Josep Guardiola, u ndal specifikisht në këtë temë në konferencën për mediet, ndërsa theksoi se ai do të dëshironte që De Bryjn të qëndrojë te Siti, por shtoi se për më shumë duhet pyetur vetë lojtari. “Ju duhet t’ia bëni këtë pyetje Kevinit, do të doja që ai të qëndronte me ne, por nuk e di. Dëgjoj dhe lexoj thashetheme, por nuk e di nëse ka një ofertë reale dhe nëse Arabia Saudite e do. Do të doja ta kisha akoma në skuadër”, tha shkurt Guardiola. Sipas lajmeve që qarkullojnë nëpër medie, për De Bryjn kanë shfaqur interes nga Arabia Saudite dhe nga MLS, ndërsa shtohet se vetë mesfushori do të preferonte më shumë si destinacion Shtetet e Bashkuara të Amerikës.