BREAKING NEWS

COVID-19/ Më shumë se 2 mijë testime! Ministria e Shëndetësisë tregon sa persona rezultuan të infektuar ditën e sotme

COVID-19/ Më shumë se 2 mijë testime! Ministria e
x

Sport

Manchester City në zi, ndahet parakohe nga jeta futbollisti i njohur (EMRI)

Manchester City në zi, ndahet parakohe nga jeta futbollisti i njohur (EMRI)

Një lajm i hidhur ka ardhur nga ekipi i Manchester City-t.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17- vjeçare ish-lojtari i të rinjve, Zheremi Uisten. Pjesë e të rinjve të City që nga 2010, Uisten shihej si një mbrojtës me të ardhme të madhe, por kjo është ndërprerë ditën e diel, kur ai ka ndërruar jetë.

Shkaqet e vdekjes nuk bëhen të ditura, por të gjithë pjesëtarët e klubit janë prekur nga ndarja nga jeta e mbrojtësit 17-vjeçar.

“Familja Manchester City e ka mësuar me trishtim lajmin për vdekjen e ish-lojtarit të akademisë, Zheremi Uisteb. Ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të tij. Jemi me ju në këtë kohë të vështirë për ju”, thuhet në njoftim.

Manchester City në zi, ndahet parakohe nga jeta futbollisti i njohur (EMRI)