Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Manchester City nuk njeh rival, mposht Unitedin dhe fluturon në krye

Postuar: 24/04/2019 - 23:30

Manchester City nuk di të ndalet së fituari në kampionat dhe tashmë rikthehet në vendin e parë të klasifikimit.
 
Mbrëmjen e sotme ata triumfuan në ‘Old Trafford’ kundër Manchester United me rezultat 0-2 duke hedhur një hap të madh drejt titullit kampion.
 
Kur kanë mbetur edhe tri javë deri në fund të sezonit, tashmë "qytetarët" udhëheqin klasifikimin me 1 pikë më shumë se Liverpooli.
 
Pjesa e parë e ndeshjes në ‘Teatrin e Ëndrrave’ nuk dhuroi gola, por rastet nuk munguan, me Manchester Cityn që kishte më shumë raste.
 
Në pjesën e dytë, City ia doli të shënonte dy herë. Ishte Bernardo Silva që shënoi në minutën e 54’, për 0-1, pas një asisti të marrë nga Ilikay Gundogan.
 
Në minutën e 66’, City dyfishoi epërsinë në 0-2 përmes Leory Sane. Me këtë fitore, Manchester City kryeson në Premierligë me 89 pikë, një më shumë se Liverpooli.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:54

Një pasion tjetër i Kristiano Ronaldos, veç futbollit është dhe ai për makinat luksoze dhe të shpejta.Portugezi ka një koleksion makinash të modeleve të fundit në garazhin e tij.Së fundmi, ylli i juventusit ka blerë n

Postuar: 24/05/2019 - 13:37

Shkëlzen Gashi mbahet mend padyshim nga të gjithë tifozët shqiptarë për rastin vendimtar të hum

Postuar: 24/05/2019 - 12:57

Portieri i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha po kalon një sezon fantastik me Lazion në Ita

Postuar: 24/05/2019 - 12:29

Neymar-Mbappe, dy yjet e PSG pritet të jenë dy emrat më të rëndësishëm të kësaj merkatoje vere.

Postuar: 24/05/2019 - 10:13

Duket se Kristiano Ronaldo do të përballet me telashe të reja në horizont.

Postuar: 24/05/2019 - 08:28

Drejtori i gazetës prestigjoze italiane "Corriere Dello Sport", është i sigurt se tra

Postuar: 24/05/2019 - 07:17

Ditët e para të qershorit pritet të jenë një “tërmet” në tregun e lojtarëve por edhe