Manchester City nuk njeh rival, mposht Unitedin dhe fluturon në krye

Postuar: 24/04/2019 - 23:30

Manchester City nuk di të ndalet së fituari në kampionat dhe tashmë rikthehet në vendin e parë të klasifikimit.

Mbrëmjen e sotme ata triumfuan në ‘Old Trafford’ kundër Manchester United me rezultat 0-2 duke hedhur një hap të madh drejt titullit kampion.

Kur kanë mbetur edhe tri javë deri në fund të sezonit, tashmë "qytetarët" udhëheqin klasifikimin me 1 pikë më shumë se Liverpooli.

Pjesa e parë e ndeshjes në ‘Teatrin e Ëndrrave’ nuk dhuroi gola, por rastet nuk munguan, me Manchester Cityn që kishte më shumë raste.

Në pjesën e dytë, City ia doli të shënonte dy herë. Ishte Bernardo Silva që shënoi në minutën e 54’, për 0-1, pas një asisti të marrë nga Ilikay Gundogan.

Në minutën e 66’, City dyfishoi epërsinë në 0-2 përmes Leory Sane. Me këtë fitore, Manchester City kryeson në Premierligë me 89 pikë, një më shumë se Liverpooli.

Postuar: 24/08/2019 - 17:28

Nga Franca janë raportuar të reja të rëndësishme për Neymar.

Postuar: 24/08/2019 - 07:43

Një prej çështjeve më të nxehta të merkatos së verës, ajo që ka të bëjë me sulmuesin argjentinas

Postuar: 24/08/2019 - 07:41

Një nga futbollistët që ka pasur një ecuri mjaft të mirë gjatë javëve të fundit e gjatë muajve të

Postuar: 24/08/2019 - 07:40

Kampionati i 81-të kombëtar i futbollit, Kategoria Superiore, startoi dje me kryendeshjen e javës

Postuar: 23/08/2019 - 23:13

Lajmi kishte qarkulluar prej kohësh, por nuk kishte ende një konfirmim.

Postuar: 23/08/2019 - 22:10

Kukësi ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Partizanit falë golit të sulmuesit Vasil Shkurtaj.

Postuar: 23/08/2019 - 16:36

Pas shumë e shumë spekulimeve më në fund është vendosur përfundimisht se ku do të luajë Elseid Hy