Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Manchester United dhe Roma zbresin sonte në fushë, publikohen formacionet zyrtare

Postuar: 07/11/2019 - 20:41

Roma kryeson grupin J në UEFA Europa League. Italianët numërojnë 5 pikë pas tre ndeshjeve të para, por asgjë për të ardhmen nuk është i sigurt.

Kjo për shkak se në tabelën e klasifikimit ka shumë pak diferenca dhe sfida ndaj Monchengladbach shihet me mjaft interes.

Për këtë duel që starton në orën 21:00, janë zbuluar edhe formacionet zyrtare.

Monchengladbach: Sommer, Elvedi, Lainer, Jantschke, Ëendt, Ginter, Zakaria, Thuram, Benes, Neuhaus, Stindl

Roma: Lopez, Kolarov, Smalling, Fazio, Santon, Mancini, Veretout, Zaniolo, Pastore, Kluivert, Dzeko

Një tjetër sfidë mjaft interesante në Europa League është ajo mes Manchester United dhe Partizanit të Beogradit, me dy skuadrat që do të zbresin me këto titullarë.

Manchester United: Romero, Ëan Bissaka, Maguire, Rojo, Young, Fred, McTominay, Rashford, Mata, Greenëood, Martial

Partizani B. : Stojkovic, Miletic, Ostojic, Pavlovic, Urosevic, Natcho, Zdjelar, Scekic, Asano, Soumah, Sadiq

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 23:13

Skuadra e Milanit ka fituar ndeshjen e dytë radhazi në Serie A duke mposhtur Bolognan me rezultatin 2-3.

Postuar: 08/12/2019 - 22:16

Emri i trajnerit Edi Reja ka qarkulluar së fundmi në mediat italiane, se mund të jetë pasuesi i K

Postuar: 08/12/2019 - 08:06

“Djajtë e kuq” fituan 2-1 përballë skuadrës së Pep Guardiolës, duke fitua

Postuar: 08/12/2019 - 08:03

Superiorja u rikthye dje në fushë, madje me rezultate surprizë dhe që u pasua me një ngjeshje ako

Postuar: 08/12/2019 - 08:00

Atletika po kalon orë të vështira, pasi në kryeqytet nuk kemi ende një pistë me tartan dhe të sta

Postuar: 07/12/2019 - 23:36

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit.

Postuar: 07/12/2019 - 17:13

Totenhemi është duke luajtur ndaj Bërnleit në shtëpi e vlefshme për xhiron e 16-të në Premier Lig