BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Sport

Mançini optimist për ringritjen e Italisë, pika me Anglinë u jep avantazhe “axurrëve”

Mançini optimist për ringritjen e Italisë, pika me Anglinë

Përfaqësuesja e Italisë po përtërihet dhe dëshmi për këtë janë lëvizjet që ka bërë trajneri Roberto Mançini, duke marrë lojtarë të rinj dhe duke rinuar hap pas hapi grupin e “axurrëve” dhe dëshmi për këtë janë rezultatet e pranueshme që ka marrë në këto ndeshje të para të Ligës së Kombeve. Padyshim që Italia është një emër i madh futbolli, por ajo nuk ia doli të kuali?kohet për në Botërorin e Katarit, duke zhgënjyer jo pak, për më tepër që vinte si ?tuese e Europianit 2020. Pra kombëtarja e Italisë është në një fazë tranzicioni, ku po bëhen përpjekje jo vetëm nga trajneri Mançini, por edhe federata italiane që kjo situatë të kalohet me sa më pak dhimbje e në fund ndryshimet t’i shërbejnë në objektivi madhor pas disa vitesh. ndërkohë, duhet thënë se Italia luajti një ndeshje pozitive në Angli kundër skuadrës së Sauth-gejt, s?dë e cila përfundoi në barazim 0-0. Pika i mundëson kombëtares së kaltër të kryesojë Grupin 3 të Ligës A në Nations League, mbi Hungarinë, Gjermaninë dhe Anglinë. Roberto Mançini aktivizoi disa lojtarë të rinj, vlerësoi lojën e tyre, teksa insiston se djemtë e tij duhet të shfaqen më cinikë përpara portës kundërshtare. “Ne krijuam mundësi më të pastra se ata. Në përgjithësi u treguam të aftë, luajtëm shumë mirë. Djemtë zhvilluan një ndeshje të mirë, mos të harrojmë që nuk ishte fare e thjeshtë. Duhet të përmirësohemi shumë, sidomos kur sulmojmë. Duhet të shënojmë gola. Në pjesën e parë patëm tri raste që nuk duhet t’i kishim humbur. Kemi hasur probleme në shënimin e golit, sidomos në gjashtë muajt e fundit. Jemi ngadalësuar në këtë aspekt, kjo nuk është gjë e mirë. Duhet të përmirësojmë shumë gjëra, rruga do të jetë ende e gjatë dhe plot gracka. Të rinjtë? Gati ishte pak i ten-sionuar përpara ndeshjes, por ai bëri mirë. Espozito gjithashtu bëri mirë. Gnonto i dha gjallëri skuadrës kur hyri. Pelegrini ka stilin e tij të lojës, ai nuk është as Xhianini as Toti. Për mua ai mund të bëhet shumë më i mirë se kaq, sepse bën mirë të dy fazat e lojës dhe shënon gola. Ndonjëherë humbet topa që nuk duhet t’i hum-basë, por nëse përmirëso-het ai mund të bëhet një futbollist i mrekullueshëm”, deklaroi Mançini. Trajneri është kritikuar jo pak gjatë kësaj kohe për dështimin që pati përfaqësuesja italiane të kuali?kohet në Botërorin e Katarit, e dyta rresht për një ekip të madh futbolli. Natyrisht, teknikun e shpëtoi Euro-piani 2020, por edhe projekti që ai shpalosi para federatës italian për të rinovuar grupin. Momentalisht futbolli italian në Europë e në botë ka një zbehje.