Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në Shqipëri: Ju tregoj se çfarë do të ndodhë pas 10 ditësh në Tiranë

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme në
x

Sport

Maradona merr lajmin e hidhur, një i afërm i tij ndërron jetë nga COVID-19

Maradona merr lajmin e hidhur, një i afërm i tij ndërron

Legjenda e Argjentinës, Diego Armando Maradona, ka marrë një lajm të hidhur. Kunati i tij, Raul Machuca humbi jetën për shkak të COVI-19. Machuca ishte bashkëshorti i Ritës, motrës së madhe të legjendës së Argjentinës.

Ndërkohë edhe motra e tij ka rezultuar pozitive me COVID-19, por është në gjendje të mirë shëndetësore. Ndërkohë sipas mediave italiane, kunati i tij vuante edhe nga hipertensioni.

Maradona, i cili aktualisht është trajner i Gimnasia La Plata nuk ka pasur kontakte gjatë karantinës me motrën dhe kunatin e ndjerë. Megjithatë për arsye sigurie, ai kreu tamponin dhe për fat të mirë rezultoi negativ./ Corrieredellosport