Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Marrin fund enigmat, agjenti i futbollistit zbulon të ardhmen për Elseid Hysajn

Postuar: 23/08/2019 - 16:36

Pas shumë e shumë spekulimeve më në fund është vendosur përfundimisht se ku do të luajë Elseid Hysaj sezonin e ardhshëm. Për futbollistin e kombëtares shqiptare gjatë verës janë përfolur një sërë skuadrash, duke filluar nga Juventusi e deri te Atletico Madrid, skuadra e cila në një moment u duk se siguroi shërbimet e mbrojtësit.

Gjithsesi kur jemi afërsisht 10 ditë nga mbyllja e merkatos agjenti i futbollistit Mario Guiffredi ka sqaruar gjithçka. Ai ka bërë të qartë se Hysaj do të qëndrojë te Napoli, duke u shprehur shkurtimisht për Tuttomercatoëeb: “Do të qëndroj te Napoli”.

Tashmë futbollistit i duhet të luftojë në skuadrën e drejtuar nga Anchelotti pasi sezonin e kaluar humbi vendin e titullarit. Mbetet për t’u parë se si Hysaj do t’ia dalë, por në prag të startit të kampionatit Anchelotti ka saktësuar se këtë vit Napoli do të luftojë për titull.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 17:25

Ditën e sotme i ftuar në emisionin “Top Talk” ish-trajneri i kombëtares, Astrit Hafizi, komentoi rezultatin e ndeshjes së djeshme Shqipëri-Francë.

Postuar: 18/11/2019 - 09:04

Tribuna VIP në ndeshjen Shqipëri-Francë, ishte e mbushur me personazhe të sportit, medias, politi

Postuar: 18/11/2019 - 07:31

Ndeshja e mbrëmshme mes Shqipërisë dhe Francës ishte një zhgënjim për tifozët kuq e zi, pasi humb

Postuar: 18/11/2019 - 07:09

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, foli për “Rtsh” pas humbjes në ndeshjen me Francën

Postuar: 17/11/2019 - 23:25

Sot në “Air Albania Stadium” u luajt ndeshja mes Shqipërisë dhe Francës, e vlefshme p

Postuar: 17/11/2019 - 23:11

Federata Shqiptare e Futbollit inauguroi stadiumin e ri të Kombëtares së Shqipërisë ndërsa të pra

Postuar: 17/11/2019 - 22:55

Nota më negative e kësaj mbrëmje gala është pikërisht rezultati i ndeshjes me Kombëtaren e Edi Re