BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Sport

Marrin për herë të parë dy rezultate historike, futbollisti shpërthen në lot pas dy barazimeve

Marrin për herë të parë dy rezultate historike, futbollisti

San Marino është një kombëtare aq modeste, sa të gjithë kundërshtarët e konsiderojnë si fitore të sigurt përballjen me ta. Megjithatë situata duket se ka ndryshuar dhe së fundmi kjo kombëtare ka marrë dy rezultate që për ta janë historike. Në dy ndeshjet e fundit, San Marino ka marrë dy barazime pa gola, ndaj Lihtenshtejnit dhe Gjibraltarit.

Një arritje e rëndësishme kjo, pasi kjo kombëtare deri tani kishte grumbulluar 34 humbje rresht në ndeshjet zyrtare. Që dy barazimet janë një arritje e madhe, këtë e tregon edhe mbrojtësi Date Rosi. 33-vjeçari pas përfundimit të ndeshjes, ka folur për mediat, ku nuk i ka mbajtur dot lotët e gëzimit.