BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Sport

Mbappe rinovon kontratën me PSG? Ja si qëndron e vërteta

Mbappe rinovon kontratën me PSG? Ja si qëndron e vërteta

Në më pak se një muaj, Kylian Mbappé do të jetë i lirë të negociojë me skuadrën që dëshiron. Kontrata e tij skadon në qershor të 2024, ndonëse rinovimi, ndryshe nga vitet e tjera, po trajtohet në Paris me detajet më të mëdha të mundshme.

As Al Khelaïfi dhe as lojtari nuk po nxitojnë të ulen për të negociuar dhe bisedimet do të rifillojnë në tremujorin e parë të vitit të ardhshëm. Presidenti i klubit kryeqytetas ka dy asete me të cilat mund të negociojë për të bindur golashënuesin më të mirë në histori të PSG-së për të nënshkruar një marrëveshje rinovimi, Lojërat Olimpike dhe faktin që mund të bëhet golashënuesi më i mirë në histori, pra lojtari më i mirë në Ligue 1, një nga rekordet e pakta që i ka mbetur për të mposhtur në moshën 25-vjeçare.
“Vendimi për të luajtur në Olimpiadë ka të bëjë me punëdhënësin tim, nëse ai vendos që unë nuk duhet të shkoj, do ta respektoj vendimin”, – ishin fjalët e Mbappe në nëntor. Është një sekret i hapur që sulmuesi dëshiron ta çojë Francën drejt medaljes së arit, ndaj PSG mund ta përdorë këtë për të mos i vënë asnjë pengesë.

Dy golat e shënuar në fundjavë e vendosën në mesin e dhjetë golashënuesve më të mirë në kampionatin francez, me 179 gola. Rekordi është 299 gola, por nëse ai qëndron te PSG, nuk do të ishte çudi që ta thyente. Por së pari, Mbappe dhe PSG duhet të kualifikohen për në fazën tjetër të Champions League.