Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mbaron pritja/ Nis ‘magjia’ e Champions League, cilat janë ndeshjet e para që do luhen sonte

Postuar: 17/09/2019 - 13:53

Champions League kthehet sonte në mbrëmje për fazën e parë të ndeshjeve në grupe. Liverpuli që mban akoma titullin e kampionit në këtë kompeticioni do të luajë në transfertë me skuadrën e Napolit. Alison Becker është mungesa e madhe e “Reds” në portë, por arma kryesore e tyre qëndron te sulmi i frikshëm me Mane, Salah dhe Firmino.

Për këtë ndeshje janë favoritë anglezët, por kujtojmë se gjatë ndeshjeve të një sezoni më parë në Champions League, ata dolën me humbje nga San Paolo.

Karlo Ancelotti pritet të sjellë supriza në formacion, duke i besuar eksperiencës së Fernando Llorente në vijën e parë të sulmit. Për shkak të dëmtimit me kombëtaren, Elseid Hysaj do ta ndjekë ndeshjen ndaj Napolit nga tribuna. Në përballjen tjetër të grupit E, Salzburgu do të presë në fushën e tij belgët e Genk.

Sfida tjetër në mbrëmjen e sotme është ajo në “Signal Iduna Park”, ku Borussia Dortmund pret Barcelonën në sfidën e parë direkte të Grupin F.  Katalunjasit pritet  të kenë në formacion për herë të parë në këtë sezon Lionel Mesin. Ai është stërvitur me skuadrën edhe në seancën e fundit, por Valverde do të vendosë vetëm përpara ndeshjes nëse do ta aktivizojë sulmuesin.

Nga ana tjetër, Borussia kërkon të shfrytrëzojë faktorin fushë, për të kaluar një grup shumë të vështirë, ku bën pjesë edhe Inter.

Skuadra ‘bardh e kaltër’ pret në shtëpi Slavia Prague me formacionin e plotë, ku në dyshim është vetëm Romelu Lukaku.

Të tjera skuadra që luajnë sonte në fazën e parë të Champions League janë Chelsea, Ajaxi dhe Benfica.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadrave të mëdha, ku Bajerni, Siti dhe Paris San Zhermen bëjnë një hap drejt kualifikimit.

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në

Postuar: 23/10/2019 - 07:23

Teuta ndodhet në vend të parë në Superiore, me meritë, duke grumbulluar 15 pikë në 8 javët e para

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m

Postuar: 22/10/2019 - 07:34

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë

Postuar: 22/10/2019 - 07:33

Një nga futbollistët e Kombëtares kuqezi që është angazhuar fuqishëm në këto eliminatore të Europ

Postuar: 22/10/2019 - 07:31

Kampionati do të vijë me një valë ndeshjesh të ngjeshura në këtë periudhë, pasi do të luhen dy xh