BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Sport

Mbledhja e jashtëzakonshme e Federatës Shqiptare të Futbollit, ja çfarë u vendos për ndeshjet e Superligës

Mbledhja e jashtëzakonshme e Federatës Shqiptare të Futbollit,

Superliga do të vijojë sipas programit. Nuk do të ketë ndërprerje të kampionatit, por ndeshjet do të luhen pa tifozë. Zyrtarizimi ka ardhur nga Federata Shqiptare e Futbollit.

 “Komiteti i Emergjencës në Federatën Shqiptare të Futbollit pas mbledhjes së jashtëzakonshme të zhvilluar ditën e sotme dhe komunikimeve zyrtare me Këshillin e Ministrave ka vendosur të njoftojë klubet se aktiviteti futbollistik në Shqipëri do të vijojë sipas kalendarit zyrtar të parashikuar nga Sektori Garave, por ndeshjet do të zhvillohen me dyer të mbyllura. Kjo masë është marrë pas vendimit të djeshëm të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, si dhe në respekt të ruajtjes së shëndetit publik të sportdashëve dhe të gjithë personave të përfshirë në garën futbollistike në vend. Federata Shqiptare e Futbollit kërkon mirëkuptimin e të gjithë palëve, si një vlerësim objektiv për situatën në cilën ndodhet vendi”, lexohet në njoftimin e FSHF.