BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Sport

Mbrojtësi/ Amir Rrahmani pranë rinovimit me Napolin dhe rritje page

Mbrojtësi/ Amir Rrahmani pranë rinovimit me Napolin dhe rritje page

Lojtarët e Shqipërisë luajnë kryesisht në kampionatin italian, kurse ata të Kosovës janë më të shtrirë nga Italia në jug e deri në Suedi në veri. Amir Rrahmani duket se do të luajë edhe për një kohë të gjatë në Napoli. Ndërkohë, mësojmë se Amir Rrahmani është afër vazhdimit të kontratës me klubin italian. “Azzurri” e kanë bërë gati kontratën e re me përfaqësuesin kosovar. Napoli tanët në fakt duan ta vazhdojnë bashkëpunimin me qendërmbrojtësin stabil së paku deri në vitin 2027, ndërsa planifikojnë edhe t’ia rrisin rrogën atij. 28 vjeçari është bërë prej lojtarëve kryesorë të trajnerit Luçiano Spaleti, ndërsa këtë sezon i ka zhvilluar 8 ndeshje deri tash me ekipin italian. Ai është duke u shëruar nga lëndimi pasi pushoi 10 ditë, derisa u rikthye në lojën e dytë të Kosovës, atë kundër Qipros të martën pasi kishte munguar kundër Irlandës së Veriut. Amiri rrezikon të mos luajë kundër Torinos këtë fundjavë për të mos rrezikuar. E kontrata e re po e pret ish-futbollistin e Dinamo Zagrebit, Lokomotiv Zagrebit dhe Veronës. Gjatë verës që shkoi spekulohej për një interesim eventual të Mançester Junajtid për shërbimet e tij, por që nuk kishte diçka konkrete në këtë drejtim.