BREAKING NEWS

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë ndodhi sot në Gjykatë me Saimir Tahirin

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO, çfarë pritet të ndodhë

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO,
x
BREAKING NEWS

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/ Ish-zyrtari i lartë bën lëvizjen urgjente. Zbardhet vendimi më i fundit

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/
x
BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x

Sport

Mbrojtësi/ Rrahmani rikthehet si lider i Napolit, marshon drejt titullit në Itali

Mbrojtësi/ Rrahmani rikthehet si lider i Napolit, marshon drejt titullit

Amir Rrahmani i ka zbuluar objektivat që i ka këtë edicion me Napolin. Futbollisti kosovar kërkon nga shokët që të vazhdojnë me ritëm të njëjtë në Serie A për ta mbyllur sezonin si triumfues, ndërsa shpreson që ekipi të shkojë sa më larg edhe në Ligën e Kampionëve. “Natyrisht, ai nuk e fsheh dëshirën për ta fituar “Scudetton” dhe për të shkuar sa më larg në Champions. “Jemi në gjysmë të rrugës, mund ta shqiptojmë fjalën Skudeto. Kanë mbetur edhe shumë ndeshje dhe ne po përgatitemi lojë pas loje, nuk mendojmë për fundin. Mund ta fitojmë titullin vetëm nëse i zhvillojmë ndeshjet ashtu siç dimë, nuk ka nevojë për fjalë. Sa i përket Championsit, besojmë në objektivin për ta arritur çerekfinalen. E kemi bërë një rrugëtim të madh, shpresojmë të bëjmë diçka të shkëlqyeshme”, tha ai për “Radio Kiss Kiss Napoli”. Rrahmani e ka përmendur ndërkohë edhe periudhën e vështirë nëpër të cilën kaloi kur ishte i lënduar. Ndërsa, tash e ka lënë prapa atë dhe është i fokusuar për ta ndihmuar Napolin në arritjen e objektivave. Gjithashtu, i ka falënderuar edhe tifozët për mbështetjen që po ia japin ekipit. Ai dëshiron ta shkruajë historinë në këtë klub, si në Itali ashtu edhe në Evropë.