BREAKING NEWS

'Testi i uthullës', mësoi si funksionon taktika që aplikon ushtria amerikane për të zbular personat e infektuar nga COVID-19

'Testi i uthullës', mësoi si funksionon taktika që
x

Sport

Mbyllet dhe sporti, UEFA vendosi të pezullojë të gjitha ndeshjet, shtyhet Euro 2020

Mbyllet dhe sporti, UEFA vendosi të pezullojë të gjitha ndeshjet,

Vendimi po diskutohej prej ditësh dhe më në fund u saktësua. UEFA vendosi të ndalë Champions League dhe Europa League dhe të shtyjë ndeshjet e 1/8, për të frenuar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit mes lojtarëve, pas rasteve të dala në Itali, dhe orët e fundit, në Angli.

Shumë skuadra janë në karantinë, Juventus, City, Real Madrid, Chelsea dhe Inter, duke detyruar kështu pezullimin e kompeticioneve dhe për rrjedhojë krijimin e një kalendari të ri.

Si pasojë e menjëhershme do të shtyhet edhe Euro 2020, me të paktën dy hipoteza në tavolinë: të luhet në vjeshtë, ose më e besueshmja, të shtyhet për në vitin 2021.