Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mbyllet ndeshja mes Liverpool dhe Chelsea, kjo është skuadra fituese e Superkupës së Evropës

Postuar: 14/08/2019 - 23:53

Liverpool ka fituar superkupën e Europës kundër Chelsea me golat e Sadio Mane. Nuk kanë mjaftuar 90 minuta që Chelsea dhe Liverpool të vendosin se kush do e marrë trofeun e Superkupës me vete në Angli. Pas golit të Giroud dhe Mane ndeshja përfundon 1-1. Në Extra Time sulmuesi afrikan shënoi golin e dytë personal dhe i dha në tjetër trofe të rëndësishëm klubit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/12/2019 - 07:46

Premier League angleze vijon të dhurojë spektakël dhe emocione të veçanta në ndeshjet e saj, duke treguar jo vetëm kualitet, por edhe rivalitet.

Postuar: 15/12/2019 - 07:46

Java e 15-të e Kategorisë Superiore solli jo vetëm përmbysjen e Partizanit në kryesim, i cili u m

Postuar: 15/12/2019 - 07:44

Sporti shqiptar po kalon një moment të vështirë, pasi pushteti lokal që ka në administrim klubet

Postuar: 14/12/2019 - 22:18

Kanë dalë pamjet e momentit që tifozët e ekipit të Peqinit kanë dhunuar arbitrin Sokol Beqja.

Postuar: 14/12/2019 - 20:23

Pas shkarkimit të trajnerin të Partizanit, Franco Lerda, ditën e sotme gjithashtu është shkarkuar

Postuar: 14/12/2019 - 19:43

Mësohet se ditën e sotme është shkarkuar trajneri i ekipit të Partizanit, Franco Lerda.

Postuar: 14/12/2019 - 17:42

Sot në ndeshjen e Kategorisë së Parë mes Shkumbinit dhe Dinamos është dhunuar me grushte arbitri