Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Më e bukur eksperienca në krevat me Xhorxhinën apo goli ndaj Juventus?”, gazetari i famshëm shtang Ronaldon me pyetjen, por ai nuk ka asnjë dyshim se kë zgjedh

Postuar: 18/09/2019 - 18:07

Kristiano Ronaldo ka dhënë së fundmi një intervistë apo më saktë një rrëfim për jetën e tij, duke prekur shumë tema të cilat më parë ishin një mister.

Madje, luzitani nuk i mbajti lotët në momentin kur gazetari hapi temën e babait të tij, i cili është ndarë para shumë kohësh nga jeta për shkak të problemeve me alkoolin.Ndërkaq, CR7 është pyetur jo pak herë se cili ka qenë goli më i bukur që ka shënuar gjatë karrierës së tij.

Sulmuesi është shprehur se ai ndaj Juventusit në Ligën e Kampionëve, cilësohet si realizimi perfekt.Duke njohur simpatinë e vetë Ronaldos për atë gol, gazetari Piers Morgan e pyeti nëse ai gol ishte më i mirë se eksperiencat me të fejuarën e tij Xhorxhina në shtrat. Kristiano nuk nguroi për përgjigjen teksa zgjodhi të dashurën e tij.

“Jo, Jo ai gol nuk është më i mirë në krahasim me eksperiencat me Xhorxhinën time”, u shpreh Ronaldo.

Më pas 34-vjeçari u ndal sërish për ta shpjeguar atë moment ndaj Juventusit.

“ Mënyra se si e realizova, ndaj Bufon, ndaj Juventus në Ligën e Kampionëve, ishte një gol i bukur. E kam provuar të shënoj një gol të ngjashëm për shumë, shumë vite. Kam shënuar, por nuk e kisha bërë këtë.

Më në fund realizova me roveshatë, me një kërcim të bukur”, u shpreh Ronaldo.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadrave të mëdha, ku Bajerni, Siti dhe Paris San Zhermen bëjnë një hap drejt kualifikimit.

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në

Postuar: 23/10/2019 - 07:23

Teuta ndodhet në vend të parë në Superiore, me meritë, duke grumbulluar 15 pikë në 8 javët e para

Postuar: 22/10/2019 - 08:26

Atletja, Luiza Gega na ka përfaqësuar denjësisht ku ka arritur që të dalë e treta në garën 3000m

Postuar: 22/10/2019 - 07:34

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë

Postuar: 22/10/2019 - 07:33

Një nga futbollistët e Kombëtares kuqezi që është angazhuar fuqishëm në këto eliminatore të Europ

Postuar: 22/10/2019 - 07:31

Kampionati do të vijë me një valë ndeshjesh të ngjeshura në këtë periudhë, pasi do të luhen dy xh