Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Më mirë të harrohet/ Higuain shpërthen në të qara, kërkon falje pas humbjes së penalltisë dhe kartonit të kuq: Kjo ishte arsyeja

Postuar: 12/11/2018 - 09:50

Sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, kërkoi falje për kartonin e tij të kuq kundër Juventusit, por këmbënguli që nuk kishte fyer askënd.

Higuain e mbylli në mënyrë të mjerueshme ndeshjen e parë kundër ish-klubit të tij, me një penallti të shpërdoruar përpara se të dilte jashtë me karton të kuq, në humbjen 2-0 të Milanit, në “San Siro”, të dielën.

Ndërsa bëri apologji, 30-vjeçari argjentinas tha se emocionet thjesht e kanë dominuar, pas një loje të ashpër.

“Dukej një karton i padrejtë, isha i trazuar, po aq sa jam i shqetësuar. Unë u paralajmërova, por nuk fyeva asnjeri, – tha Higuain për “Milan TV”. – I kërkoj falje klubit, tifozëve, trajnerit dhe shokëve të mi, sepse këto episode duhet të shmangen. Ne jemi njerëzorë, ndiejmë emocione. Loja nuk po shkonte në rrugën e duhur dhe ishte një nga ato mbrëmje me ngarkesë të lartë”.

Cristiano Ronaldo, ish-bashkëlojtari i Higuain te Real Madridi, foli në mbrojtje të sulmuesit kuqezi, duke thënë se shpresonte që argjentinasit të Milanit të mos i jepet një dënim i gjatë për incidentin.

Higuain kishte mundësinë të barazonte rezultatin nga pika e bardhë për Milanin, pas golit hapës të ndeshjes nga Mario Mandzukic, por gaboi.

Argjentinasi mori përgjegjësinë për këtë rast dhe u zotua të mos e bënte të njëjtin gabim përsëri.

“Ishte një episod i veçantë. Po të kisha shënuar, loja do të kishte ndryshuar, – shtoi Higuain. – Gjëja e rëndësishme është të marrësh përgjegjësinë, të dish se çfarë shkoi keq. Unë premtoj se nuk do të ndodhë më. Tani duhet të shikojmë përpara, do të kemi dy javë pushim dhe pastaj do të përballemi me Lazio për vendin e katërt”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/03/2019 - 19:40

Të gjithë tifozët e Juventusit kanë qenë në ankth për të mësuar më shumë rreth dëmtimit të Kristiano Ronaldos, që ditën e djeshme u largua nga fusha e lojës në minutën e 30-të të sfidës me Portugalisë dhe Serbisë, s

Postuar: 26/03/2019 - 16:52

Ish-trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni de Biasi është pranë rikthimit në detyrë si trajner.

Postuar: 26/03/2019 - 16:43

Ndahet nga jeta Ali Mema, një nga legjendat e futbollit kombëtar, protagonist me 17 Nëntorin e fa

Postuar: 26/03/2019 - 16:03

Të dielën në mbrëmje në NBA është shënuar një nga koshat më të bukur në historinë e basketbolli

Postuar: 26/03/2019 - 11:20

 Çudia më e madhe e negociatave për të gjetur trajnerin e ri të përfaqësueses shqiptare ka q

Postuar: 26/03/2019 - 10:44

Përfaqësuesja e Kosovës u ndal në barazim 1-1 ndaj Bullgarisë, në një ndeshje ku “Dardanët&

Postuar: 26/03/2019 - 07:33

Futbollistët e Kombëtares shqiptare nuk kanë mundur të lahen pas ndeshjes së fituar 3-0 me Andorr