Sport

"Më mungon", Mourinho nuk duron dot më dhe shpërthen në lot si kurrë më parë

"Më mungon", Mourinho nuk duron dot më dhe shpërthen

  Që pas largimit nga stoli i Manchester United, Jose Mourinho është duke shijuar pushimet e tij, por mesa duket, portugezi është lodhur dhe tashmë nuk duron dot më pa futboll.

 
Këtë e ka pranuar me gojën e tij, së fundmi, në një intervistë të dhënë për “Gazzetta dello Sport”.
 
Ish-trajneri i Chelseat, Interit dhe Real Madridit ka deklaruar se nuk po i shijon më pushimet dhe pranon se futbolli po i mungon jashtëzakonisht.
 
Me lot në sy, Mou u shpreh:
 
Që në momentin e parë që nisa futbollin profesionist, ndjeva një ngacmim. Ishte ngacmim serioz që nga ajo kohë dhe mbeti serioze deri më tani. Tani ka pushuar. Tani ka pushuar dhe në vend që unë të shijoj pushimin, në fakt nuk po e shijoj. Më mungon”.