"Më mungon", Mourinho nuk duron dot më dhe shpërthen në lot si kurrë më parë

Postuar: 18/08/2019 - 19:40

Që pas largimit nga stoli i Manchester United, Jose Mourinho është duke shijuar pushimet e tij, por mesa duket, portugezi është lodhur dhe tashmë nuk duron dot më pa futboll.

Këtë e ka pranuar me gojën e tij, së fundmi, në një intervistë të dhënë për “Gazzetta dello Sport”.

Ish-trajneri i Chelseat, Interit dhe Real Madridit ka deklaruar se nuk po i shijon më pushimet dhe pranon se futbolli po i mungon jashtëzakonisht.

Me lot në sy, Mou u shpreh:

Që në momentin e parë që nisa futbollin profesionist, ndjeva një ngacmim. Ishte ngacmim serioz që nga ajo kohë dhe mbeti serioze deri më tani. Tani ka pushuar. Tani ka pushuar dhe në vend që unë të shijoj pushimin, në fakt nuk po e shijoj. Më mungon”.

Postuar: 18/09/2019 - 07:30

Liga e Kampioneve u kthye në fushë mbrëmjen e djeshme, tashmë me duelet e para të fazës së grupeve, ku nuk munguan aspak surprizat, por edhe spektakli.

Postuar: 18/09/2019 - 07:28

Janë luajtur katër javët e para të Kategorisë Superiore dhe është fakt që kjo gjysmë e parë e faz

Postuar: 18/09/2019 - 07:26

Kosova po bën një paraqitje të shkëlqyer në ndeshjet ndërkombëtare, dëshmuar me pozitat e forta t

Postuar: 17/09/2019 - 23:01

Një sfidë e cila pritej të prodhonte gola dhe spektakël u mbyll në paqe me rezultatin 0-0.

Postuar: 17/09/2019 - 22:01

Janë mbyllur në barazim pa gola pjesët e para të dy supersfidave në Champions, Napoli-Liverpool s

Postuar: 17/09/2019 - 20:58

Interi e nis me barazim aventurën e tij në Champions League dhe shkak është bërë një lojtar &lsqu

Postuar: 17/09/2019 - 20:41

Slavia e Pragës është duke befasuar Interin në San Siro.