Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Më shumë se Messi, Papa apo Donald Trump, ja arsyet pse Cristiano është figura më influente në botë

Postuar: 20/10/2018 - 16:43

Cristiano Ronaldo është mbreti i social jo vetëm në mes të futbollistëve, por edhe ndër personazhet më të famshëm të planetit, sipas një sondazhi të KPMG.Sipas agjencisë të këtij shërbimi, portugezi i Juventusit rezulton personazhi më influent në Botë. Më shumë se Messi, Papa Francesko apo Donald Trump.

CR7 numëron rreth 340 milion ndjekës në Facebook, Instagram dhe Twitter, kundër vetëm 205 të Naymar dhe 189 të Messit.

Në nivel sportiv pa ndarë disiplinat ai gjithashtu qëndron më lart se basketbollisti LeBron James, që ka 106.
E pamundur të krahasohen me Ronaldon edhe të tjerë të famshëm jashtë sportit. Justin Bieber dhe Taylor Swift që kanë rreth 300 milion fansa, Barack Obala 176, ndërsa Trump dhe Papa Francesco janë shumë larg me (90 dhe 11).

I Pathyeshëm me pak fjalë? Ndoshta jo sepse sipas një postimi të Instagram, fituesi i Topit të Artë është I treti pas Kylie Jenner dhe Selena Gomez, në një klasifikim special që llogarit vlerat ekonomike të çdo njërit nga postimet në rrjetet sociale.

750 milion dollar për Ronaldon kundër 800 milion të Gomez dhe 1 milion të Jenner.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 23:23

Shqipëria  u mund në një mënyrë katastrofike sot në shtëpi ndaj Skocisë, me shifrat 0-4, ndërsa në stadium sot ishte edhe ish-tekniku i Kombëtares, ganni De Biasi.

Postuar: 17/11/2018 - 22:58

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, është shprehur shumë i zhgënjyer pas humbjes së the

Postuar: 17/11/2018 - 22:55

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, për Supersport deklaroi pas ndeshjes:

Postuar: 17/11/2018 - 22:33

Kombëtarja shqiptare mbrëmjen e sotme ka luajtur përballë Skocisë.

Postuar: 17/11/2018 - 22:16

Skocia po bën çfarë të dojë me mbrojtjen kuqezi ndërsa lojtarët shëtisin bluzat në fushën e lojës

Postuar: 17/11/2018 - 21:20

Sikur të mos mjaftonte goli që pësuam që në fillim, Shqipëria ngelet dhe me 10 lojtarë.

Postuar: 17/11/2018 - 21:03

Ish-futbollisti i njohur i Kombëtares shqiptare dhe ekipit të Tiranës, Indrit Fortuzi, u largua n