Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mediat daneze të frikësuara për Danimarkën: Shqipëria do të marrë 3 pikët nga CAS

Mediat daneze të frikësuara për Danimarkën: Shqipëria do të marrë 3 pikët nga CAS

Postuar: 10/07/2015 - 09:34

Ditën e sotme pritet vendimi nga CAS për ndeshjen Serbi-Shqipëri, e ndërprerë në Beograd për shkak të dhunës në fushën e lojës. Ndërkohë, ende pa dalë vendimi mediat daneze aludojnë në shkrimet e tyre se Shqipëria do t'i marrë tre pikët nga CAS.
 
Sipas të përditshëm daneze "Telegraf.rs" , Shqipëria do të marrë tre pikët nga CAS.
 
Ndeshja e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë sipas kësaj mediaje, e vlefshme për kualifikuesit "Euro 2016", do shkojë me rezultatin 3:0 për Shqipërinë.
 
Nëse Shqipëria i merr tre pikët, atëherë shkon në kuotën e 10 pikëve, në vendin e dytë së bashku me Danimarkën.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 09:16

Stadiumi i ri Kombëtar duket se është gati për ndeshjen me Francën, pasi tashmë i është vendosur edhe logoja e emrit të ri “Air Albania Stadium”.

Postuar: 15/11/2019 - 07:21

Vite më parë ai ishte një nga sulmuesit më të shpejtë e më të mirë në qarkullim.

Postuar: 15/11/2019 - 07:19

Në një rrëfim emocionues për “Corriere dello Sport”, gardiani kuqezi Tomas Strakosha

Postuar: 15/11/2019 - 07:18

Andorrra ul me këmbë në tokë Shqipërinë, duke barazuar me shifrat 2-2 në “Elbasan Arena&rdq

Postuar: 14/11/2019 - 23:33

Shqipëria zhgënjen ndaj Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2, në ndeshjen e zhvilluar sonte n

Postuar: 14/11/2019 - 22:52

Këtë të enjte pritëm një fitore të madhe nga Kosova, e cila iu afrua më shumë se kurrë kualifikim

Postuar: 14/11/2019 - 22:34

Stadiumi i ri kombëtar në zemër të Tiranës do të quhet Air Albania, por tashmë ka ardhur edhe zyr