BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Sport

Meksika gati të shpallë Leo Messin “non grata”, ja pse

Meksika gati të shpallë Leo Messin “non grata”, ja pse

Meksika duket se nuk po e “kapërcen” dot eliminimin nga Kupa e Botës, e për më shumë incidentin e ndodhur në dhomat e zhveshjes me Leo Messin, i cili u akuzua se përdhosi simbolet e shtetit pasi shkeli me këmbë fanellën e tyre.

Deputetja nga partia ‘Morena’ që drejton vendin, Maria Clemente Garcia, propozoi të mërkurën në Dhomën e Deputetëve, që Lionel Messi të shpallet “persona non grata” në Meksikë, pas gjestit të një ndeshjeje të 26 nëntorit, ku Argjentina fitoi 2-0 në Kupën e Botës në “Katar 2022”.

Arsyetimi i Garcias, bazohet në videon e rrjedhur në rrjetet sociale, ku Messi vendos këmbët mbi një fanelë një të kombëtares meksikane në dyshemenë e dhoma e zhveshjes, pas fitores së Argjentinës ndaj Meksikës në fazën e ndeshjeve në grupe të Kupës së Botës në Katar.

“Dhoma e Deputetëve të Kongresit të Meksikës i kërkon Ministrinë e Punëve të Jashtme të lëshojë deklaratën përkatëse, për të shpallur persona ‘non grata’ brenda territorit të Shteteve të Bashkuara të Meksikës shtetasit me kombësi argjentinase dhe spanjole, Lionel Andres Messi Cuccitini, për shkak të përbuzjes së tij të dukshme dhe mungesës së respektit ndaj Meksikës, çka u vërejt gjatë Kupës së Botës, të shtunën  e 26 nëntor 2022”, thuhet në dokument.