BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Sport

Menaxheri i Kumbullës: Ai zgjodhi Sasuolon pasi do minuta që të kapë Europianin me Shqipërinë

Menaxheri i Kumbullës: Ai zgjodhi Sasuolon pasi do minuta që të

Në merkaton e dimrit, një nga lojtarët e Kombëtares që ndryshoi ambient ishte Marash Kumbulla. Ai la Romën për tu bërë pjesë e Sasuolos, por lëvizja ndodhi si huazim, kështu që lojtari vijon të jetë në pronësi të verdhekuqve romanë. Në Itali kanë nisur të zbardhin arsyet pse Kumbulla zgjodhi të luajë këtë pjesë të dytë të sezonit për Sasuolon. Dhe s’ka pikë dyshimi, ai e ka bërë këtë zgjedhje për të luajtur minutat e nevojshme që të kapë Kombëtaren e të shkojë në Europianin e Gjermanisë. Ka qenë vetë menaxheri i tij, Xhani Vitali, që ka treguar pikërisht në këtë formë për “Tuttomercatoweb”, se futbollisti është gati dhe i fokusuar për të bërë sa më mirë te klubi i ri, pasi ëndërron që të luajë në Europian me Shqipërinë. “Ai e vendos gjithmonë skuadrën para vetes. Objektivi i parë është të ndihmojë Sasuolon të sigurojë mbijetesën, ndërsa personalisht ai dëshiron të kthehet në fushë dhe në formë, edhe sepse në verë është Kampionati Evropian, një ngjarje e cila është veçanërisht e rëndësishme për të. Për shkak se është një klub shumë serioz, i shëndetshëm që ka punuar gjithmonë mirë me të rinjtë. Zgjedhja ishte e lehtë, Sasuolo, ndonëse nuk po përjeton një moment fantastik, është një realitet shumë i rëndësishëm në futbollin tonë. Marash është vënë në dispozicion, është plotësisht në regjimin e punës me ekipin. Trajnerin Dionisi e njoh mirë, është një profesionist serioz dhe shumë i aftë, sigurisht që ndjehet mirë. Në lidhje me lëvizjen e Kumbullës mund të them se gjithçka ishte shumë e shpejtë. Unë fola menjëherë me drejtorin (Karnevali), por pothuajse të gjithë e donin. Sasuolo nuk është risi në futbollin tonë, është një realitet i rëndësishëm, ishte me të vërtetë e thjeshtë, ata u sollën mirë dhe ai me fakte tregoi se donte të shkonte atje. Tani mezi presim që ta shohim të luajë”, tha Vitali.

Sasuolo mund ta ndihmojë në të ardhmen

Menaxheri i Kumbullës, Xhani Vitali, vijoi më tej të sqarojë pozicionin e lojtarit, por edhe gjendjen tek Sasuolo, por edhe faktin që te Roma erdhi De Rosi, me të cilin Kumbulla mund të punonte më mirë dhe dera e Romës për të do të hapet sërish. “Fatkeqësisht, futbolli përbëhet nga momente. Kur gjërat nuk shkojnë mirë, ne priremi të shohim gjithçka si negative, por besoj se te Sasuolo kanë gjithçka duhet për të dalë nga kjo situatë. Nevojitet ekuilibër dhe jo ta bëjnë dramë, ndodh në futboll, përjetimi i momenteve të tilla është pjesë e këtij sporti. Ata duhet t’i përballin me qetësi dhe me dëshirë për të kapërcyer vështirësitë. Ardhja e De Rosit ndodhi në një kohë kur ai po kthehej nga lëndimi dhe kjo zgjedhje u bë së bashku me klubin, që ndoshta do të kishte qenë më mirë për të të përpiqej të gjente pak më shumë hapësirë ??sepse në çdo rast është një aset i rëndësishëm për Romën. Zgjedhja për të ardhur te Sasuolo ishte një zgjedhje sportive, në këtë moment duhet të mendojë për Sasuolon, objektivat e Sasuolos dhe për të bërë mirë me Sasuolon. Më pas, ai është në pronësi të Romës, kjo nuk është sekret. Ai ka lënë një derë të mbyllur që do të rihapet përsëri, por tani ai është i fokusuar vetëm te Sasuolo”, tha Vitali.