BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Sport

‘Çmendet’ Bayern hap “thesin”, ja shuma marramendëse që ofron për Alonson, por e përditshmja gjermane ka një tjetër version

‘Çmendet’ Bayern hap “thesin”,  ja shuma

Në shtëpinë e Bayern Munich mbetet e hapur tema post-Tuchel, kush do të jetë pasuesi i tij në fund të këtij sezoni? Nuk është një sekret që emri i parë në listën e dëshirave është Xabi Alonso, trajneri aktual i Bayer Leverkusen. Problemi në këtë pikë është se tekniku spanjoll pëlqehet shumë edhe nga Liverpool, një tjetër ekip “big” që e ka vendosur në krye të listës si pasuesin e Jurgen Klopp.

Për të thyer konkurrencën e lartë që ka në treg, Bayern Munich është gati të bëjë një çmenduri të vërtetë financiare, pasi sipas mediave angleze janë gati t’i ofrojë 23 milionë euro në sezon, një shifër e jashtëzakonshme që do ta kthente Alonson në trajnerin e tretë më të paguar në botë, pas Pep Guardiola-s dhe Diego Simeones.

Ndryshe nga mediat angleze, sipas Bild: Zinedine Zidane mund të jetë trajneri i ri i Bayern, pasi tekniku francez ka zgjedhur pikërisht Bayern për t’u rikthyer në pankine. Zidane ka qëndruar në pritje që pas largimit të tij nga Real Madrid, por i pyetur nëse e josh ideja për të drejtuar në Itali, Zidane la gjithçka të hapur. Në pritje për të kuptuar se kush do të jetë trajneri i ri, drejtuesit e Bayern Munich duhet të kujdesen edhe për çështjen “Alphonso Davis”, me anësorin kanadez që kërkohet me insistim nga Real Madrid.

Sipas AS: Real Madrid dhe Bayern po diskutojnë mbi mundësinë e këtij transferimi pasi vetë lojtari i ka dhënë fjalën presidentit Perez. Bayern nuk dëshiron të rrezikojë pasi Davis i përfundon kontrata në 2025, nuk dëshirojnë ta humbasin falas, për këtë arsye kanë ulur pretendimet e tyre deri në 50 milionë euro për të lënë të lirë Davis.

Ndërkohë sipas mediave italiane, nëse largohet Davis, drejtuesit e Bayern do tentojnë të afrojnë Theo Hernandez, por Milan e vlerëson anësorin francez me 100 milionë euro.