BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Sport

Merkato/ Bersant Celina firmos për Stoke Sitin

Merkato/ Bersant Celina firmos për Stoke Sitin

Merkato po intensifikohet në këto ditë të fundit të janarit, që korrespondojnë edhe me ditët e fundit të afatit të transferimeve dimërore. Në këtë valë lëvizjesh bien në sy edhe transferimet e disa futbollistëve shqiptarë. Pak ditë më parë ishte Xhuliano Skuka që mori vëmendje duke kaluar nga Partizani tek Metz në Francë, ndërsa së fundmi është Bersant Celina është transferuar te skuadra e Stoke Sitit. Lajmi është bërë zyrtar të enjten në mbrëmje. “Stoke Siti me kënaqësi iu njofton se Bersant Celina është huazuar për gjashtë muaj nga skuadra franceze, Dijon”, shkruan ndër të tjera në njoftimin e skuadrës që bën gara në rangun e dytë të futbollit anglez. 26-vjeçari që përfaqëson Kosovën, bëhet transferimi i dytë i janarit për Stoke Sitin. Celina kthehet në futbollin anglez. Në të kaluarën karrierë në Angli ka bërë edhe te Mançester Siti, Suonsi dhe Ipsuçi. Celina gjysmën e parë të këtij edicioni, e kaloi si i huazuar te Kasimpasha në Turqi, skuadër me të cilën u paraqit në 18-të ndeshje. Ai pati një gol të shënuar e një asistim në elitën e futbollit të Turqisë. Me përfaqësuesen e Kosovës Celina ka pasur më herët performanca të mira, por ka rënie kohët e fundit.