BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Sport

Merkato e Juventusit, bardhezinjtë gati dy “sakrifica” për mesfushorin e Atalantas

Merkato e Juventusit, bardhezinjtë gati dy “sakrifica” për

Juventus është duke menduar për merkaton e verës dhe emrin kryesor që duan t’ja bashkojnë skuadrës.

Mediet italiane raportojnë se te “Zonja e Vjetër” janë të gatshëm për të bërë dy sakrifica që të bëjnë të mundur transferimin e Teun Koopmeiners nga Atalanta.

Juventus raportohet se është i gatshëm që të nxjerrë në shitje Federico Chiesa-n, i cili ende nuk e ka rinovuar kontratën që skadon në vitin 2025.

Deri më sot, ideja e Juventusit ishte që të rinovonte të paktën deri në 2026-ën, por aktualisht nuk përjashtohet shitja si opsion në rast se marrin një ofertë që shkon minimum në 30 milionë euro.

Ndërsa emri i dytë që do të “sakrifikohet” është Matias Soule, sezoni i tij me Frosinone-s tërhoqi interesin e shumë klubeve kryesore, veçanërisht atyre angleze dhe një propozim prej 35 milionë eurosh mund t’i bindë drejtuesit e Juves që ta shesin.

Megjithatë për momentin, këto janë të gjitha argumente të parakohshme, por hipoteza se Juventus mund të shesë të paktën një nga Chiesa ose Soule, nëse jo të dy në rast të oferta të favorshme, është gjithnjë e më e mundshme.