Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merr fund aventura e Kukësit, eliminohet nga Liga e Europës

Postuar: 16/08/2018 - 21:01

Kukësi i ka shkuar shumë afër mrekullisë, por nuk ka mundur ta realizojë atë pavarësisht se tentoi deri në minutat e fundit.

Skuadra e drejtuar nga Armando Cungu mposhti 2-0 Torpedo-n, por humbja 5-2 në ndeshjen e parë penalizoi skuadrën shqiptare.

Goli i parë i cili zhbllokoi takimin u realizua në minutën e 29-t. Sulmuesi Rexhinaldo pasi fitoi një 11-metërsh e goditi po vetë atë, duke e dërguar topin në fundin e rrjetës.

Kaq në pjesën e parë, ndërsa në fraksionin e dytë të lojës skuadra gjeorgjiane mendoi vetëm për t’u mbrojtur. Gjithsesi verilindorët arritën të shënonin edhe golin e dytë, sërish me penallti po me të njëjtin autor, Rexhinaldon.

Për 15 minuta të kohës së rregullt dhe 5 shtesë, Kukësi kërkoi me të gjitha mënyrat golin e tretë, por pa arritur ta gjejë atë. Në këtë mënyrë përfundon edhe aventura e skuadrës së fundit shqiptare në Europë.

Kukësi 2-0 Torpedo Kutaisi

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/06/2019 - 07:21

Kanë marrë fund dilemat për drejtimin e Milanit, sepse ish-tekniku i Sampdorias, Mario Xhiampaolo do të jetë tekniku i ri i ekipit, ndërsa vendin e tij tek Sampdoria do ta zero Eusebio Di Francesko, i cili ka drejtuar

Postuar: 15/06/2019 - 07:20

Mediat italiane e bëjnë fakt të kryer që Partizani ka arritur marrëveshje me Franko Lerdën, tekni

Postuar: 15/06/2019 - 07:19

Tre klube të njohura të Anglisë janë gati të bëjnë çmenduri financiare për gardianin e përfaqësue

Postuar: 14/06/2019 - 23:39

FIFA ka publikuar sot renditjen e re për muajin qershor, për Kombëtaret e futbollit.Nga kjo rendi

Postuar: 14/06/2019 - 07:28

Reali i Madridit është shndërruar në një kantier të madh, ku trajneri Zinedin Zidane po bën çmos

Postuar: 14/06/2019 - 07:26

Partizani po projekt blerje të forta në treg për t’u përgatitur si duhet për duelet zyrtare

Postuar: 14/06/2019 - 07:25

Trajneri i përfaqësueses U-21 të Shqipërisë, Alban Bushi, analizoi së fundmi performancën e skuad