BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Sport

Merr fund aventura për çiklistin gjerman në Lojërat Olimpike, merr lajmin e keq pak orë para garës

Merr fund aventura për çiklistin gjerman në Lojërat

Çiklisti gjerman Simon Geschke rezultoi pozitiv me Covid-19 dhe për këtë arsye nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në garën për rrugë, të planifikuar për nesër paradite.

Kjo u njoftua nga Komiteti Olimpik Gjerman. Dosb raportoi, se Geschke i ishte nënshtruar një testi antigjeni pozitiv, i cili më vonë u konfirmua nga një test PCR. Ai nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në garën rrugore, që do të mbahet në shpatet e malit Fuji.

“Eshtë me të vërtetë e vështirë të pranosh diçka të tillë, vetëm në prag të garës. Unë kam ndjekur të gjitha rregullat e higjienës sa më shumë që të jetë e mundur. Ndihem mirë fizikisht, por emocionalisht është një ditë e errët për mua,”- ka thënë Geschke pasi ka marrë lajmin e keq.