Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Merr fund telenovela, Conte firmos javën e ardhshme me skuadrën e njohur italiane

Postuar: 21/05/2019 - 12:47

Pas humbjes 4-1 ndaj Napolit, tifozët e Interit kanë ndërmarrë një fushatë në rrjetet sociale me "hashtag"-un" #Spallettiout, duke kërkuar largimin e trajnerit aktual të zikaltërve.
 
Një kërkesë kjo, që duket se do të bëhet realitet, pasi bordi drejtues i Interit e ka marrë tashmë vendimin. Të dielën, sfida me Empolin do të jetë e fundit e Spallettit në stolin e skuadrës milaneze, pavarësisht rezultatit që do të arrijë.
 
Emri i pasardhësit të tij dihet dhe ai është Antonio Conte. Në fakt, kur kanë mbetur 90 minuta nga fundi i kampionatit u ngritën dyshime në lidhje me ardhjen e ish-trajnerit të Italisë në stolin e Interit, pasi u fol se Conte mund të ndryshonte ide, nëse zikaltrit nuk kualifikohen në Champions League sezonin e ardhshëm.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 13:53

Champions League kthehet sonte në mbrëmje për fazën e parë të ndeshjeve në grupe. Liverpuli që mban akoma titullin e kampionit në këtë kompeticioni do të luajë në transfertë me skuadrën e Napolit.

Postuar: 17/09/2019 - 07:23

Mançester Siti nuk e ka vrullin e një sezoni më parë, as sharmin e performancës së vjetshme, ku n

Postuar: 17/09/2019 - 07:22

Tirana ka grumbulluar 10 pikë në katër javët e para të kampionatit të ri, duke qenë në vend të pa

Postuar: 17/09/2019 - 07:20

Shqipëria luajti dy ndeshje këtë muaj në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, Grupi H, duke humb

Postuar: 16/09/2019 - 23:38

Lionel Messi është përfshirë në listën e Barcelonës për ndeshjen kundër Borussia Dortmund, por Er

Postuar: 16/09/2019 - 16:46

Asambleja e Përgjithshme e Real Madridit solli dhe përplasje të forta.

Postuar: 16/09/2019 - 16:12

Ai është shndërruar në lojtarin më të ri që shënon në La Liga dhe ofertat për Ansu Fati tai janë