BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Sport

Mesazhi i Ronaldos për ekipin pak para debutimit me fanellën e United: Do të jap gjithçka, por kam nevojë dhe për ju

Mesazhi i Ronaldos për ekipin pak para debutimit me fanellën e United:

Ndeshja e parë ishte e mjaftueshme që Cristiano Ronaldo të kthehej në zemrat e tifozëve të vjetër. Me atë në majën e sulmit, Manchester United mposhti me rezultatin 4-1 Newcastle dhe mbetet në krye me Chelsean, Everton dhe Liverpool. Por “Ronaldo” nuk janë vetëm numra dhe statistika, janë shumë më tepër. Një burim për SUN zbuloi fjalimin emocionues që ylli portugez i dha ekipit para debutimit të tij të dytë me fanellën e “Djajve të Kuq”.

Fjalimi:

"Unë u ktheva te Manchester United për dy arsye. E para është se e dua klubin dhe e dyta se e dua mentalitetin fitues që rritet brenda këtij klubi. Unë nuk jam këtu për të qenë nxitës i tifozëve. Nëse doni të jeni të suksesshëm, duhet ta doni United nga fundit i zemrës tuaj.

Duhet të hash, të flesh dhe të luftosh për klubin. Nuk ka rëndësi nëse luani apo nuk luani, gjithmonë duhet të jepni 100% dhe të mbështesni shokët tuaj. Unë jam këtu për të fituar dhe fitorja sjell lumturi. Ne duam të jemi të lumtur apo jo? Ju jeni futbollistë fantastikë dhe unë besoj te ju, përndryshe nuk do të isha kthyer.

Nëse jepni gjithçka, fansat do t’ju mbështesin. Unë dua të krijoj një mentalitet fitues, kështu që kur të dal në pension e gjithë kjo të mbetet dhe ju akoma do të dominoni. Unë do të jap gjithçka, por kam nevojë dhe për ty. A jeni gati për të luftuar? A jeni gati të jepni gjithçka në fushë?"