Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mesfushori i kombëtares transferohet në Izrael

Postuar: 14/09/2018 - 20:26

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Valon Ahmedi ka nisur një aventurë të re.

Futbollisti 23-vjeçar ka mbyllur gjithçka me me skuadrën e Mariborit në Slloveni dhe  ka firmosur në Izrael me ekipin e Hapoel Kirjat Shmona.

Kohët e fundit Ahmedi humbi vendin e titullarit te skuadra e Mariborit, ndaj u detyruar të largohej për të nisur një eksperiencë të re në kampionatin izraelit.

Mesfushori arriti të aktivizohej me sllovenët në Champions League madje bëri paraqitje mjaft të mira, por më pas gjërat nuk shkuan dhe aq mirë.

Lajmin për “divorcin” me Mariborin, Ahmedi e bëri publik edhe në faqen zyrtare në “Instagram”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 23:23

Shqipëria  u mund në një mënyrë katastrofike sot në shtëpi ndaj Skocisë, me shifrat 0-4, ndërsa në stadium sot ishte edhe ish-tekniku i Kombëtares, ganni De Biasi.

Postuar: 17/11/2018 - 22:58

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, është shprehur shumë i zhgënjyer pas humbjes së the

Postuar: 17/11/2018 - 22:55

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, për Supersport deklaroi pas ndeshjes:

Postuar: 17/11/2018 - 22:33

Kombëtarja shqiptare mbrëmjen e sotme ka luajtur përballë Skocisë.

Postuar: 17/11/2018 - 22:16

Skocia po bën çfarë të dojë me mbrojtjen kuqezi ndërsa lojtarët shëtisin bluzat në fushën e lojës

Postuar: 17/11/2018 - 21:20

Sikur të mos mjaftonte goli që pësuam që në fillim, Shqipëria ngelet dhe me 10 lojtarë.

Postuar: 17/11/2018 - 21:03

Ish-futbollisti i njohur i Kombëtares shqiptare dhe ekipit të Tiranës, Indrit Fortuzi, u largua n