BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin: Kërkon mëshirë nga Perëndimi për aferën McGonigal

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin:
x
BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x

Sport

Mike Tyson kundër rusit të “frikshëm” Hasbulla Magomedov, shikoni “duelin” (VIDEO)

Mike Tyson kundër rusit të “frikshëm” Hasbulla

Ai është një nga njerëzit më të ndjekur të planetit në rrjetet sociale. Mik i ngushtë i ish-kampionit të UFC, Khabib Nurmagomedov dhe një fenomen për mënyrën se si shfaqet në publik edhe për shkak të përmasave të veçanta.

Hasbulla Magomedov që ka sfiduar publikisht Conor McGregor, sigurisht në formë shakaje por që shpesh herë ka acaruar edhe irlandezin me provokimet në distancë.

Hasbulla ka vizituar SHBA-në ku ka realizuar edhe një nga ëndrrat e femijërisë, një takim i veçantë me Mike Tyson dhe sigurisht edhe një përballje simbolike me njeriun e hekurt. Më pas, Tyson nuk arriti të rezitonte duke e marrë në duar fenomenin e tik tok-ut.

Gjatë muajve të fundit, Hasbulla ka nënshkruar një kontratë me UFC për të qene ambasador i sportit të kafazit në mbarë botën.