Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Milan del sërish në shitje, shifrat janë të frikshme

Postuar: 16/09/2019 - 15:42

Klubi kuqezi ka dalë sërish në shitje. Pritet që Milan të ndryshojë sërish pronar pasi ia kaloi aksionet amerikanëve të Elliott Management Corporation.

Reuters ka bërë me dije se biznesmeni milioner që ka në plan të blejë aksionet është pronari i jahteve luksoze "Ferretti".

Vlera e klubit gjigant italian kap shifrën 100 milionë euro.

Në njoftimin e kompanisë Ferreti shkruhet:

“Oferta do të përfshijë shitjen e aksioneve nga grupi kinez "Weichai", i cili bleu një aksion në vitin 2012  dhe miliarderi italian, Piero Ferrari."

Ferreti do të ketë në pronësi 30-35% të aksioneve të Milan.

Ai ka një pasuri me vlerë 332 milionë euro, teksa në vetëm 6-mujorshin e parë ka patur një fitim prej 30 milionë eurosh.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/10/2019 - 07:20

Kryendeshja e Spanjës dhe ndoshta e krejt futbollit europian e botëror, Barcelona-Real Madrid, e cila është “El Clasico” e parë për këtë sezon, është shtyrë zyrtarisht, si pasojë e trazirave të shumta në K

Postuar: 19/10/2019 - 07:17

Lojtarët shqiptarë që luajnë me skuadrën përfaqësuese të Shqipërisë, nuk i kalojnë 20 mln eurot n

Postuar: 19/10/2019 - 07:16

Dje startoi java e 8-të e kampionatit kombëtar, Kategoria Superiore, me vetëm një takim, Teuta-Fl

Postuar: 18/10/2019 - 20:00

Stadiumi i ri kombëtar, "Arena Kombëtare" do t’i hapë zyrtarisht dyert  në n

Postuar: 18/10/2019 - 07:22

Lionel Mesi është padyshim lojtari më i mirë i të gjitha kohërave.

Postuar: 18/10/2019 - 07:21

Peshëngritja është sporti që i ka sjellë vendit më shumë medalje nga aktivitetet ndërkombëtare dh

Postuar: 18/10/2019 - 07:19

Skënderbeu do të presë këtë të shtunë Kukësin, në atë që konsiderohet si një kryetakim për Superi