BREAKING NEWS

Sot afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Zëri i Amerikës nxjerr prapaskenat dhe ultimatumin e prerë të ndërkombëtarëve: Kufiri i patolerueshëm i vendosur me zë të lartë është…

Sot afati i fundit për Reformën Zgjedhore, Zëri i Amerikës
x

Sport

Milan del sërish në shitje, shifrat janë të frikshme

Milan del sërish në shitje, shifrat janë të frikshme

Klubi kuqezi ka dalë sërish në shitje. Pritet që Milan të ndryshojë sërish pronar pasi ia kaloi aksionet amerikanëve të Elliott Management Corporation.

Reuters ka bërë me dije se biznesmeni milioner që ka në plan të blejë aksionet është pronari i jahteve luksoze "Ferretti".

Vlera e klubit gjigant italian kap shifrën 100 milionë euro.

Në njoftimin e kompanisë Ferreti shkruhet:

“Oferta do të përfshijë shitjen e aksioneve nga grupi kinez "Weichai", i cili bleu një aksion në vitin 2012  dhe miliarderi italian, Piero Ferrari."

Ferreti do të ketë në pronësi 30-35% të aksioneve të Milan.

Ai ka një pasuri me vlerë 332 milionë euro, teksa në vetëm 6-mujorshin e parë ka patur një fitim prej 30 milionë eurosh.